Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 7181
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na co prezydent chce wydać pieniądze z nowego budżetu?

Czwartek, 14 listopada 2013, 7:21
Aktualizacja: 7:24
Autor: Angela
Do jutra (15.11.) prezydent Jeleniej Góry ma złożyć Radzie Miasta i Regionalnej Izbie Obrachunkowej projekt budżetu na rok 2014. – Intensywnie nad nim pracujemy, wychodzę z pracy około godziny 22.00 – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Do spięcia budżetowych planów po stronie przychodów i wydatków został zaledwie dzień, ale po tym terminie wiele się jeszcze może zmienić.

- Po przedłożeniu projektu budżetu, komisje Rady Miejskiej będą go opiniować i aż do sesji budżetowej mogą wnioskować o wprowadzenie zmian – mówi Leszek Wrotniewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. – Warunkiem jest wskazania źródeł finansowania dla nowych zadań, albo podanie przyczyn wycofania zadań proponowanych przez prezydenta. Zgodnie z przepisami nowy budżet musi zostać uchwalony do 31 stycznia 2014 roku – dodaje szef rady.

Kilka dni temu prezydent Marcin Zawiła podkreślał, że w związku z kończącym się programem podziału unijnych pieniędzy (na lata 2007 – 2013) i rozpoczynającym się nowym (2014 – 2020), priorytetem będzie przygotowanie dokumentacji pod nowe inwestycje.
- Musimy przygotować się na nowe pieniądze unijne, a więc zadbać o szereg dokumentacji – mówił M. Zawiła. – Jednym z takich głównych projektów będzie obwodnica Maciejowej, ale nie tylko, bo chodzi również o zadania związane z termomodernizacją czy rewitalizację całych kwartałów miejskich. Przy przyznawaniu unijnych środków ważne jest, by poza dokumentacją techniczną, te zadania były ujęte w budżecie miasta.

W budżecie na przyszły rok zapisane zostaną też pieniądze na zakup mieszkań socjalnych w nowej, gotowej nieruchomości, której negocjujemy cenę, ale o szczegółach i lokalizacji powiem po zakończeniu rozmów. W każdym razie w pierwszych miesiącach 2014 roku miasto będzie właścicielem około 50 mieszkań socjalnych, czego nam bardzo trzeba – dodał prezydent.

Wiceprezydent Mirosława Dzika natomiast podkreśla, że projekt budżetu nie będzie tak bogaty, jak w latach poprzednich, bo zakończyła się stara perspektywa podziału pieniędzy unijnych, a nowa jeszcze się nie rozpoczęła.

- Jesteśmy na etapie kończenia wielu inwestycji i to będzie mocno widoczne w przyszłym roku, gdzie będzie się działo mniej, ale nie - nic – mówi Mirosława Dzika. – Nie chcę zdradzać szczegółów, bo prezydent cały czas pracuje nad tym budżetem, w każdym razie będziemy się starali, by również w tym okresie przejściowym polepszać jakość życia mieszkańców – dodała M. Dzika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
462
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group