Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8319
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na cieplickim ryneczku chcą działać kupcy z Zabobrza

Piątek, 14 października 2011, 7:58
Aktualizacja: Sobota, 15 października 2011, 8:09
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Na cieplickim ryneczku chcą działać kupcy z Zabobrza
Fot. Angela
Spółka Kupiecka „Zabobrze” pragnie przejąć cieplickie targowisko i zapewnia, że ma już gotową koncepcję modernizacji i zmiany wizerunku tego miejsca. Zarząd spółki złożył w tej sprawie pismo do urzędu miasta i liczy szybką reakcję ze strony władz. – Brak inwestycji na tym targowisku to czekanie, aż się zawali i padnie – mówią kupcy.

– Wieloletnie zaniedbania, brak nowych inwestycji i modernizacji doprowadziło do dramatycznego stanu obiekt, który jest miejscem pracy wielu ludzi. W naszej ocenie to stan spowodował odwrócenie się od niego rzeszy klientów. Jest potrzeba nie tylko zmiany wizerunku tego miejsca, ale i dostosowania oferty do potrzeb mieszkańców, jak i gości odwiedzających Cieplice – podkreślili kupcy w piśmie złożonym w urzędzie miasta.

– Spółka Kupiecka „Zabobrze” ma gotową koncepcję z wizualizacją modernizacji i zagospodarowania targowiska Cieplice. Jesteśmy spółką lokalną, gotową by przejąć to targowisko nawet od zaraz. Mamy zarząd, radę, biuro, księgowość, umowy partnerskie pozwalające sprawie zarządzać obiektem i doświadczenie. Jesteśmy uczestnikiem programu „Rzetelna firma”, a na naszym koncie notuje same sukcesy w zarządzaniu i modernizacji bliźniaczego obiektu na Zabobrzu. Liczymy na to, że miasto będzie chciało z nami jak najszybciej rozmawiać. Brak inwestycji spowoduje, że to miejsce się zawali i padnie. A przecież są to miejsca pracy wielu ludzi. Podszedłem do tego bardzo zadania bardzo patriotycznie i uważam, że mam obowiązek walczyć o tych ludzi – mówi Stanisław Sudoł, prezes Spółki Kupieckiej „Zabobrze”.

Na dowód swoich słów mówi o zmienionym obliczu targowiska Zabobrze: udrożnieniu przejazdu, budowie parkingu dla klientów, ogrodzeniu targowiska, realizowanym zadaszanie stołów, funkcjonującym monitoringu i wielu innych działaniach, jakie od czas przejęcia targowiska przez spółkę zostały już podjęte. Na jakich zasadach spółka „Zabobrze” chce przejąć Targowisko Cieplice?

– Na korzystnych. Chcemy tylko spełnienia obietnic wyborczych i oczekujemy, że miasto będzie działało na korzyść mieszkańców. Można poczekać, aż to targowisko się zawali i wybudować tam jakiś sklep, ale zlikwidujemy wówczas kilkadziesiąt miejsc pracy. Wiem, że przewracające się stragany nie pasują do uzdrowiskowej części miasta, dlatego chcemy ten obraz zmienić. Wiemy jak, teraz potrzebna jest nam tylko dobra wola urzędu i odrobina wsparcia ze strony władz miasta – mówi prezes „Zabobrza”.

Kiedy zarządzanie Targowiskiem Cieplice zostało przekazane ZGKiM prezydent Marcin Zawiła podkreślał, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Dodał też, że jeśli kupcy będą chcieli przejąć to targowisko i przedstawią rozsądny plan działania, to ich propozycja zostanie rozważona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group