Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6707
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na cieplickim ryneczku chcą działać kupcy z Zabobrza

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 14 października 2011, 7:58
Aktualizacja: Sobota, 15 października 2011, 8:09
Autor: Angela
Fot. Angela
Spółka Kupiecka „Zabobrze” pragnie przejąć cieplickie targowisko i zapewnia, że ma już gotową koncepcję modernizacji i zmiany wizerunku tego miejsca. Zarząd spółki złożył w tej sprawie pismo do urzędu miasta i liczy szybką reakcję ze strony władz. – Brak inwestycji na tym targowisku to czekanie, aż się zawali i padnie – mówią kupcy.

– Wieloletnie zaniedbania, brak nowych inwestycji i modernizacji doprowadziło do dramatycznego stanu obiekt, który jest miejscem pracy wielu ludzi. W naszej ocenie to stan spowodował odwrócenie się od niego rzeszy klientów. Jest potrzeba nie tylko zmiany wizerunku tego miejsca, ale i dostosowania oferty do potrzeb mieszkańców, jak i gości odwiedzających Cieplice – podkreślili kupcy w piśmie złożonym w urzędzie miasta.

– Spółka Kupiecka „Zabobrze” ma gotową koncepcję z wizualizacją modernizacji i zagospodarowania targowiska Cieplice. Jesteśmy spółką lokalną, gotową by przejąć to targowisko nawet od zaraz. Mamy zarząd, radę, biuro, księgowość, umowy partnerskie pozwalające sprawie zarządzać obiektem i doświadczenie. Jesteśmy uczestnikiem programu „Rzetelna firma”, a na naszym koncie notuje same sukcesy w zarządzaniu i modernizacji bliźniaczego obiektu na Zabobrzu. Liczymy na to, że miasto będzie chciało z nami jak najszybciej rozmawiać. Brak inwestycji spowoduje, że to miejsce się zawali i padnie. A przecież są to miejsca pracy wielu ludzi. Podszedłem do tego bardzo zadania bardzo patriotycznie i uważam, że mam obowiązek walczyć o tych ludzi – mówi Stanisław Sudoł, prezes Spółki Kupieckiej „Zabobrze”.

Na dowód swoich słów mówi o zmienionym obliczu targowiska Zabobrze: udrożnieniu przejazdu, budowie parkingu dla klientów, ogrodzeniu targowiska, realizowanym zadaszanie stołów, funkcjonującym monitoringu i wielu innych działaniach, jakie od czas przejęcia targowiska przez spółkę zostały już podjęte. Na jakich zasadach spółka „Zabobrze” chce przejąć Targowisko Cieplice?

– Na korzystnych. Chcemy tylko spełnienia obietnic wyborczych i oczekujemy, że miasto będzie działało na korzyść mieszkańców. Można poczekać, aż to targowisko się zawali i wybudować tam jakiś sklep, ale zlikwidujemy wówczas kilkadziesiąt miejsc pracy. Wiem, że przewracające się stragany nie pasują do uzdrowiskowej części miasta, dlatego chcemy ten obraz zmienić. Wiemy jak, teraz potrzebna jest nam tylko dobra wola urzędu i odrobina wsparcia ze strony władz miasta – mówi prezes „Zabobrza”.

Kiedy zarządzanie Targowiskiem Cieplice zostało przekazane ZGKiM prezydent Marcin Zawiła podkreślał, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Dodał też, że jeśli kupcy będą chcieli przejąć to targowisko i przedstawią rozsądny plan działania, to ich propozycja zostanie rozważona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz

~ 14-10-2011 8:34
Ci to wszędzie sie pchaja,dziwie sie tym co tam robia zakupy.Towar z Łodzi i 300% przebitki,nawet nie wiecie jakie oni maja piękne domy pobudowane 3 razy w roku wczasy a na ryku obskurne budy i placz jak ciężko hehehehe
~Kay 14-10-2011 8:57
Owszem, Spółka zrobiła porządek na Zabobrzu, ale parking i przepompownię to wybudowano jeszcze za poprzedniego zarządcy z pieniędzy Miasta. To po pierwsze. Po drugie ten porządek nastąpił dopiero wtedy, gdy Spółka Kupiecka "Zabobrze" znaczaco podniosła kupcom czynsze i opłaty targowe ( około 200% ) i wynegocjowała u byłego Prezydenta Miasta obniżenie Spółce czynszu należnego Miastu, o około 10.000,- zł mniej niż płacił poprzedni zarządca. Przy tym wytrzebiono drobnych handlarzy dokonujących sprzedaży z tzw. "ręki". Działkowcy i drobni rolicy sprzedający swe płody w Cieplkicach oraz tamtejsi kupcy muszą sie liczyć z podobnymi działaniami.
~X 14-10-2011 8:57
Ciekaw jakie to wielkie inwestycje na rynku na Zabobrzu... Chyba rolka folii i kontener na śmieci
~ona 14-10-2011 9:02
popieram pierwszy komentarz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~sqandal 14-10-2011 9:03
a jakie to kupcy z nich , zwykli handlarze i cwaniacy wyrywający od nas kase , no i tyle
~xy 14-10-2011 9:17
do 14-10-2011 08:34 | ~ Skoro tak im dobrze to czemu sam nie zaczniesz handlować?? Zazdrościsz że mają domy itp?? Po to pracują. I żeby uprzedzić komentarze nie mam i nie miałem nic wspólnego z ryneczkiem "Zabobrze".
~mako 14-10-2011 9:27
jedni chcą wygryźć innych...
~ 14-10-2011 9:28
Niech się zajmą Florą bo tam to już prawdziwy dramat.Miało byc lepiej jak będą się sami rzadzić i co z tego wyszło?połowa targowiska wyburzona,a na reszcie straganów zieje pustką-byłam tam przedwczoraj w południe zero kupujących jak w wymarłym mieście.Jest dużo gorzej jak było,inwestycji żadnych,a tak płakali ,że zrobia sobie chodniki i budy z prawdziwego zdarzenia,a nie zrobili nic,co druga buda pusta i tak to wygląda ich zarządzanie ,które pewnie sprowadza się tylko do tego ,że płacą mniejsze czynsze.Miało byc lepiej dla klienta i jest...o 8-ej jeszcze nie ma kupców ,a o 15-tej już nie ma kupców,wiec kto ma tam robić zakupy?Pewnie gimnazjaliści i emeryci,którzy i tak wybiorą market bo tam dużo taniej.Za chwilę bedzie lament ,że stracą kilkadziesiąt miejsc pracy.
~jeżozwierz1 14-10-2011 9:50
A może w miejsce Targowiska Cieplice kolejną Biedronkę, Lidla, Tesco, Netto, Intermarche, Kaufland etc.
~TAK!!!!! 14-10-2011 10:56
Prosze wybudowac tam kompleks wszystkich marketow na calej powiewrzchni pola. Co wy na to? bedzie w dupe cieplej bo zakupy pod budą!!!!!
~adas 14-10-2011 10:58
Faktycznie flora to dno totalne, ostatnio chciałem kupić coś szybko, ale kupcy ok godz. 8:15 mają jeszcze pozamykane budy... zaznaczę jeszcze tylko, że był to słoneczny poranek...
~anioł 14-10-2011 11:13
Ja robie zakupy tam, gdzie wy nie wiecie, gdzie je mozna dobrze zrobic.
~dora43 14-10-2011 11:16
towar nie jest z Łodzi tylko z Czech od Chińczyków po 5 zł za szt.przebitka ponad 1000%
~gut 14-10-2011 11:23
Przenieść Jelonkę do Cieplic , a Jelonka powinna być jednostką pomocniczą Uzdrowiska!
~do dora43 14-10-2011 11:33
Zebys ty byla tak madra co glupia to bylabys omnibusem:) Z poczatkiem lat 90 bylo tak jak mowisz. To, ze ktos ma 100% marzy to jest normalne, bo 50% marzy to granica oplacalnosci handlu!!!!!!! I jak nie masz pojecia o handlu to sie nie wypowiadaj, bo i po co pisac takie bzdury jak 1000% przebitki!!!! I tak dla sprostowania...handlowalem w zlotych czasach lat 90 tych, wtedy sie oplacalo, dzisiaj to katastrofa, jak ktos ma 100% marzy to jest kozak!!!!! Takze jak nie macie o czyms pojecia to nie wypowiadajcie sie na forum, bo to zle swiadczy o Was!!!!
~do 8:34 14-10-2011 11:37
Zgadzam się w pełni ! Tam są układy, więc "nowych" wygryzają. Nawet jeśli to twoi znajomi, to Cię wywalą.
~ciepły 14-10-2011 11:39
ja również w pełni popieram pierwszy post.... cała prawda !
~mordoklejka 14-10-2011 12:31
ciekawy artykuł... o głupocie zabobrzańskich targowiczan. czy ja sie mylę czy targowisko Zabobrze jest przykładem bardzo ładnego i funkcjonalnego targowiska? zrobili parking z tyłu targowiska i pooklejali napisami budy i uważaja ze maja rewelacyjny sposób na rewitalizacje targowisk. wystarczy pojechac do Wrocławia, Łodzi, Gdańska i zobaczyć jak wyglądaja hale targowe, targowiska niewiele większe są i zadaszone. jest czysto i przyjemnie, a tutaj błoto, błoto, błoto i dziady cz. 5 i non stop narzekanie że im tak źle. wyburzyć te okropne szpecące miasto budy i postawić ładna halę targową
~hala 14-10-2011 12:33
Najwyższa pora zrobić porządek z rynkiem w Cieplicach.Przecież to wstyd przed kuracjuszami.UZDROWISKO CIEPLICE a tu taki syf.Jedyne co mi się tu podoba to kibelek jest naprawdę zadbany i miła obsługa.
~kupiec 14-10-2011 13:02
Żeby dyskutować to trzeba mieć minimum wiedzy na dany temat. Prosze znaleść inwestora na postawenie halli lub gruntowną przebudowę targowiska mając trzyletnią dzierżawę. Projekty przebudowy targowisk zostały złożone stara rada nie miała czasu się nimi zająć, a nowa-stara rada jak na radzie ma pilniejsze zadania.
~aya 14-10-2011 13:08
Mordoklejka hale to juz dawno powinni zbudowac ci co przez 20 lat tylko kupców doili. A kierunek i zmiany które teraz widze nalezy tylko chwalić. Pozdrawiam wszystkich zakompleksionych i znerwicowanych. Ciebie Mordoklejko też:-))
~Marcin73 14-10-2011 13:18
Stowarzyszenie "Miłośnicy Cieplic" z radością wita inicjatywę kupców z Zabobrza. Sprawie cieplickiego ryneczku zarówno Rada Cieplic, jak i Stowarzyszenie poświęca dużo uwagi, a jednym z pomysłów było właśnie zachęcenie do objęcia naszego targowiska przez sprawnie działającą firmę z zewnątrz. Pozdrawiam, Marcin Kaflik "Miłośnicy Cieplic"
~tessi 14-10-2011 13:19
Brawo! Kilka takich ryneczków w mieście i nie potrzebne nam żadne markety albo inne galerie. W jednym miejscu można kupić wszystko: buty, pomidory, sprzęt elektroniczny a nawet smoczek czy pieluchy dla dziecka. Rozwijajmy naszą własną sieć handlu, zamiast we wszystkim naśladować zachód. Pozdrawiam
~Do kupiec 14-10-2011 13:22
Przez 20 lat kupców doiło miasto zawyżając czynsz oraz energetyka, śmieciarze i wodnicy korzystając ze swojego monopolu i windując ceny. Zapłacili oczywiście konsumenci, płacąc wysokie ceny za towar oraz kupcy, kórym skończyło się el Dorado. Poza tym, jak to jest: Spółka na Zabobrzu jest inwestorem, czy szuka inwestora ? Jak przejmowali targowisko mówili, że zainwestują. Teraz słyszę z wypowiedzi "kupca", że mając trzyletnią dzierżawę trudno jest znaleźć inwestora. To samo mówił poprzedni zarządca, ale wtedy kupcy go wybuczeli. Płacił znacznie większe pieniądze do miasta niż obecna Spółka, której życzliwy prezydent obniżył czynsz. Miasto straciło ( podobno jest dochodzenie prowadzone przez RIO ) a inwestycji jak nie było, tak nie ma. I nie będzie !
~aya 14-10-2011 13:23
Mordoklejka hale to juz dawno powinni zbudowac ci co przez 20 lat tylko kupców doili. A kierunek i zmiany które teraz widze nalezy tylko chwalić. Pozdrawiam wszystkich zakompleksionych i znerwicowanych. Ciebie Mordoklejko też:-))
~aya 14-10-2011 13:32
Mordoklejka hale to juz dawno powinni zbudowac ci co przez 20 lat tylko kupców doili. A kierunek i zmiany które teraz widze nalezy tylko chwalić. Pozdrawiam wszystkich zakompleksionych i znerwicowanych. Ciebie Mordoklejko też:-))
~i ok 14-10-2011 14:11
ok
~s. 14-10-2011 15:30
Czy wy myślicie, że kupcy pójdą tyrać na państwowe za marne 2 tysiączki na rękę ?
~/-/ 14-10-2011 16:07
Idąc po południu, lub w niedzielę przez plac na którym jest ryneczek to obraz straszny. Faktycznie powinni wyburzyć to dziadostwo, każda buda inna i na dodatek faktycznie budy. Zrobić plac zabaw dla dzieci. I tak rynek w Cieplicach jest najdroższy. I tylko w sobotę przyjeżdza kilku rolniów ze swoimi produktami, więc zezwolić im w soboty na handel po drugiej stronie na parkingu. A reszta zaopatruje się w hurtowniach i mają towar taki sam jak markety.Kiedyś był tu rynek tylko w soboty, w Jeleniej na Kilińskiego także 3 razy w tygodniu. Codzienne handlowanie na ryneczkach przyjęło się w latach 90 i to chyba od Wietnamów i Chińczyków.Na rynkach powinno handlować się towarem od rolników. A ze szmatami to do sklepów.A ta pani z butami może wracać do swojej ojczyzny.
~laps 14-10-2011 16:42
A ja się cieszę, że jest taka inicjatywa. Widzę, że większość tylko narzeka i zazdrości. Nie dogodzi się każdemu, pewnie część sprzedawców się wyniesie, ale nowa część przybędzie. Wszystko co prowadzi do poprawy tego miejsca jest naprawdę godne podziwu. Chciałabym, żeby Ci narzekający sami spróbowali otworzyć biznes i myśleć tak do przodu. Jeśli chodzi o maruderstwo i ciągłe użalanie się Polacy są trzecim światem...albo raczej czwartym, w afrykańskich krajach jest bardzo biednie, ale dużo bardziej optymistycznie, więc by ich dogonić muszą minąć lata.
~Baca 14-10-2011 17:28
Tylko jeszce mam zapytywywanie? Czy Miłośnicy Cieplioc to ta juz ładne kilka lat działająca jako Bractwo Wzajemnej Adoracji w Cie[plicac, czy też jest to grupa podradnych wybrana w tych tak szumnych wyborach. Bo od odpowiedzi na to pytanie zależy ustalenie kompetencji ( zakresu działania). Ale tak prawda a Bogiem to i jedni i drudzy poza poboznymi zyczeniami niewiele mogą. Jak to wygląda w życiu to widzimy na przykładzie członka tej piewszej grupy Z. Ładzińskiego... Ot KOLESIE i UKŁaDY wykończą najbardziej odpornych!!!.. Tu też działają!!! Wejdą na Ryneczek - ceny wszystkiego podskoczą, a poprawa etetyki- Czekaj Tata lata jak kobyła z...hnei będziesz miał skórena buty. Potem tłumaczenieże nie było czasu, możluiwośći, byt małe dochody i dalsze obniżki opłat z Ryneczk ...dla miesta.
~GAPA 14-10-2011 17:31
jak czytam te komentarze to zgroza ale jestem za tym zeby tutaj wybudowac 9 biedronke e jel gorze fajna sprawa
~trew 14-10-2011 17:46
Już powoli wraca ochota ludzi na uprawę ziemi, marchewki, pietruszki, selera itp. Ten trend będzie się umacniał. Należy faktycznie ograniczyć ilość handlarzy szrotem a więcej miejsca przeznaczyć na towar od rolników i działkowiczów. Ludzie coraz mnie ochoty maja na kupowanie warzyw z marketu, uprawie warzyw ... nawet w niedużym ogrodzie wróżę doskonałe powodzenie.
~ 14-10-2011 17:53
Tak zgadzam sie wielkie biznesmeny kupuja w Tuszynie towar po pare groszy a sprzedaja po koszmarnych cenach
~pipijelonkowa 14-10-2011 18:41
a tego prezesa z targowiska zabobże to wy znacie miodzio cwaniak i reszte sami sobie dopowiedz sobie sam ,albo zasięgnij u kupców na targowisku churtowym tarkpiast Wrocław .
~JEzusMaria 14-10-2011 18:52
To jedz jeden z drugim kup towar w Tuszynie czy w Czechach ,stańcie na ryneczku i spróbujcie zarobić chociaż na zys ,a to okaże się bardzo trudne ciekawe jak wtedy będziecie śpiewać . A na koniec stój tam przy temp. -25 cały dzień . Dom? Hahaha dom z tego ktos wybudował chyba w latach 90 , teraz wszedzie sa markety ludzie nie chca chodzic na flore a szkoda . Lipą są sklepy odzieżowe na długiej / majówce itp ten sam towar który można kupić na florze kupujecie w odzieżowych(nie mowie o sklpach typu crop) za 3-4x tyle i się cieszycie ze nie z flory bo z flory to wiocha ! f...rzy
~her Flik 14-10-2011 19:30
a Ja tam byle gówna nie kupuję bo mnie nie stać jak sobie kupię porządne buty to śmigam w nich dwa lata a w takich z ryneczku to można najwyżej dwa miesiące i tak jest ze wszystkim badziewiastym towarem a pomidorki to i owszem kupił bym ale od działkowca a nie te Holenderskie chemikalia co tylko wygląd mają pomidorowy, bo smak , smaku nie mają żadnego
~GAPA 14-10-2011 20:15
Na florze same chiny i wietnam z czech badziewie a buty za 15 zł dla nieboszczyków
~zmartwiona 14-10-2011 22:26
W marketach jest tanio ,a warzywa na ryneczku są bardzo drogie i powinny być tanie nie wiedza ile procent narzutu 100 a nawet 150. To już nie ten ryneczek co kilka lat temu.
~Do Jezus Mar 16-10-2011 22:22
Ale właśnie mylisz się. Na rynkach jeśli idzie o odzieżówkę jest straszny badziew, straszny. Na majówce i w centrach większość sklepów to jednak sieciówki. Krój czy nawet jakość jest jednak lepsza. JG jest po prostu ciągle za biednym miastem i dlatego ryneczek ma jakieś tam wzięcie co do ciuchów, ludzie nie mają poczucia, że te ciuchy są hm słabe jeśli idzie o samą styl. Jakość też średnia. Spodnie sztruksowe potrafią się poprzecierać bardzo szybko. Reklamacje funkcjonują tylko u bardzo nielicznych sprzedawców de facto. Targowiska są dopiero na początku drogi, żeby generować wartość dodaną w handlu. Dużo tam badziewia i drogo jak na razie.
~aya 17-10-2011 7:13
Reasumując te wszystkie wypowiedzi jesli ktos uwaza ze za drogo i slabo to idzie do sieciowek i wspiera obcy kapital. Ma wtedy tanio i fajnie tylko pieniadze ida za granice zamias wzmacniac lokalny budzet. Do tej pory nie dano zadnych szans na rozwoj tylko jak wczesniej napisalam dojono z kazdej zlotowki, kladac obiekty takie w ruine. Chodzi tylko o to ze prace tam ma codziennie z 200 osób i ze trzeba jeleniogórzanom pomoc w rozwoju jesli tylko tego chcą.I to wszystko. Jesli nie zrozumieja zasad rynkowych to sami wyleca bez niczyjej pomocy, bo to klient decyduje co ma byc swoim portfelem a nie urzednik zza biurka:)
~klientka 17-10-2011 16:13
o CO WAM WSZYSTKIM CHODZI??? JA TAM KUPUJĘ OD WIELU WIELU LAT I ZAWSZE WYCHODZĘ Z NIEGO ZADOWOLONA. MAM W TORBIE WSZYSTKO CZEGO POTRZEBUJĘ I W MIARĘ PRZYSTĘPNEJ CENIE BO TERAZ WSZĘDZIE WSZYSTKO DROŻEJE. CIEKAWE GDZIE ŚWIEŻE WARZYWA KUPIMY JAK RYNECZEK ZAMKNĄ? A TO,ŻE JEST ZNISZCZONY TO SWOJĄ DROGĄ. TROCHĘ CZASU, UWAGI I FUNDUSZY OD STRONY MIASTA I PO SPRAWIE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group