Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 11650
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na 10 lat do paki?

Wtorek, 14 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 14 sierpnia 2007, 11:41
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Na 10 lat do paki?
Fot. Archiwum
Tyle czasu w więzieniu może spędzić dwóch 17-latków, sprawców 25 przestępstw.

Nieletni działali nocą. Za teren obrali sobie osiedle Zabobrze. Wpadli dzięki doniesieniu jednego z mieszkańców, który zauważył włamanie do samochodu.
– Na miejsce udał się patrol policji. Sprawcy na widok radiowozu zaczęli uciekać – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Daleko nie uciekli. Dopadli ich mundurowi. Jeden ze złodziei miał przy sobie skradzione z samochodu radio. Obydwaj byli pijani. W dodatku podczas zatrzymania jeden ze sprawców podał fałszywe dane osobowe.

Okazało się, że rabusie byli już doskonale znani policji. Jeszcze jako wyrostki kradli i włamywali się.
– Tylko od czerwca do chwili obecnej sprawcy popełnili 25 przestępstw – informuje nadkom. E. Bagrowska.
Trafili do policyjnego aresztu.

Jeśli sąd nie będzie pobłażliwy, w co raczej należy wątpić, złodzieje mogliby „odpocząć” za kratkami przez 10 lat. Taki bowiem maksymalny wymiar kary przewidziany jest za przestępstwa, które mają na swoim koncie.

Sprawcy potwierdzili, że Zabobrze należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Jeleniej Górze. Uczciwi mieszkańcy upatrują przyczyn takiego stanu rzeczy w braku komisariatu policji na osiedlu, który kilka lat temu został zlikwidowany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy popierasz imprezy biegowe w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
684
Tak - świetny pomysł
59%
Nie - za duże utrudnienia dla mieszkańców
29%
Nie mam zdania
12%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Zniszczysz zdrowie na diecie Keto, jeśli robisz te 7 błędów
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Edukacja
Ogromny sukces uczniów Mechanika. Jesteśmy drudzy w Polsce
 
Nekrologi
Oddali hołd wybitnemu trenerowi
 
Turystyka
Szczawno Zdrój – uzdrowiskowa podróż w inny wymiar
 
Mądre finanse
Między ratami a snem: jak kupić własne M i jeszcze na tym zarobić?
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group