Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8164
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Myslovitz wróci do Staniszowa we wrześniu

Czwartek, 1 sierpnia 2013, 8:01
Aktualizacja: 11:25
Autor: Manu
Jelenia Góra: Myslovitz wróci do Staniszowa we wrześniu
Fot. Archiwum Zespołu
5 września (czwartek) o godz. 19.00 Fundacja Forum Staniszów i Hotel Staniszów zapraszają na koncert Myslovitz. Zespół zaprezentuje materiał muzyczny ze swojej najnowszej płyty „1.577”, która powstawała m.in. w Pałacu w Staniszowie.

Powstały w Mysłowicach w 1994 roku zespół Myslovitz zaczął szybko odgrywać znaczącą rolę na polskiej scenie rockowej. Dla fanów formacji dużym zaskoczeniem była decyzja wokalisty i lidera Artura Rojka, który w kwietniu ubiegłego roku, po 20. latach rozstał się z zespołem i zajął się karierą solową.

Pozostali muzycy z Myslovitz (Wojciech Powaga - gitara, Jacek Kuderski – gitara basowa, Wojciech Kuderski – perkusja i Przemysław Myszor – gitara, instrumenty klawiszowe), postanowili kontynuować działalność zespołu, ale już z nowym wokalistą. Został nim Michał Kowalonek, znany przede wszystkim jako wokalista poznańskiej grupy Snowman.

Nowe kompozycje śpiewane przez Michała Kowalonka powstawały w kilku miejscach. Ostatnie przygotowania miały miejsce na początku lutego w Staniszowie. Tu członkowie Myslovitz spędzili tydzień, aranżując do końca piosenki. Potem stamtąd udali się do studia Custom34 w Gdańsku – Osowie.

Początkowo zespół Myslovitz nie planował w tym roku wydania pełnego albumu, ale raczej składającej się jedynie z kilku piosenek EP-ki. Jednak 21 maja br. na półkach sklepowych pojawiła się najnowsza płyta Myslovitz pt. „1.577” promowana singlem „Trzy sny o tym samym”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1138
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group