Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3091
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Myslovitz na początek, Lombard na koniec

Czwartek, 1 kwietnia 2010, 12:12
Aktualizacja: 13:37
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Myslovitz na początek, Lombard na koniec
Miłosz Sajnog podczas dzisiejszej konferencji prasowej.
Fot. TEJO
Lipcowym koncertem popularnej grupy rockowej rozpocznie się letni sezon imprez w Jeleniej Górze. Choć mamy dopiero początek wiosny, samorządowcy już pracują nad planem wakacyjnych wydarzeń, które uatrakcyjnią lato dla mieszkańców i turystów.

Zapowiedziami, jak będzie wyglądało tegoroczne lato, podzielił się dziś z dziennikarzami zastępca prezydenta Miłosz Sajnog na konferencji prasowej swojego szefa Marka Obrębalskiego.

Letni sezon otworzy koncert grupy Myslovitz, która wystąpi 4 lipca w Rynku. Miasto podpisało już umowę z muzykami. Poza tradycyjnymi już występami w ramach „Ratuszowego lata” oraz „Koncertami promenadowymi” w Cieplicach, kalendarz imprez wypełnią nowości. Od 16 do 25 lipca odbędą się Międzynarodowe Warsztaty Teatralne „Odyseja” zakończone premierą na placu Ratuszowym (24 lipca). Wydarzenie współorganizują Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Teatr Odnaleziony.

Nowością będą też tygodniowe warsztaty taneczne pod hasłem „Popłyń z tangiem”. Tancerze zaprezentują swoje umiejętności na czterech pokazowych spotkaniach „milonga” z udziałem publiczności. Będą też filmy, recitale oraz prezentacje związane z argentyńskimi wykonawcami „tango nuevo”.

14 sierpnia na Rynku zaczną się obchody 30. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Oprócz wystawy plenerowej poświęconej początkom związku zaplanowano spektakl plenerowy zatytułowany „Czas matek” w wykonaniu Teatru Ósmego Dnia z Poznania. Odbędzie się on w wieczornej scenerii placu Ratuszowego. Sztuka będzie uzupełnieniem zaplanowanego na dni od 6 do 8 sierpnia XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych, w tym roku – po hasłem „Festiwal Teatrów Wędrujących”. Repertuar jest właśnie opracowywany.

Imprezą zamykającą lato, a jednocześnie otwierającą Wrzesień Jeleniogórski będzie Jarmark Średniowieczny. W ubiegłym roku tego wydarzenia zabrakło, a dwa lata temu cieszyło się sporą popularnością. Miasto wspólnie z Muzeum Karkonoskim planuje także organizację pleneru szklarskiego. W Rynku staną kramy szklarzy oraz prawdziwy piec do wytapiania szkła.

Akcentem finałowym lata będzie tradycyjny Kabareton oraz koncert popularnej grupy Lombard, która wystąpi w ramach 30-lecia NSZZ Solidarność 4 września na jeleniogórskim Rynku.

Miłosz Sajnog podkreślił, że nie zabranie wielu innych imprez, choćby III edycji Skoku w Blok, Turnieju Kuszniczego o Złoty Bełt Chojnika, cieplickich koncertów organowych, etc. Do letniego kalendarza imprez będziemy jeszcze wracać w innych doniesieniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
209
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group