Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7743
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzyka to ich sposób na życie

Sobota, 17 maja 2014, 8:14
Aktualizacja: Niedziela, 18 maja 2014, 8:11
Autor: Angela/ Ernest Grzeszczakowski
Jelenia Góra: Muzyka to ich sposób na życie
Fot. Ernest Grzeszczakowski
Dobrze zapowiadający się młodzi muzycy: Tomasz Taf i Konrad Boznański coraz częściej pojawiają się na lokalnej scenie i podbijają serca publiczności. Ostatnio można było ich usłyszeć w muszli koncertowej w jeleniogórskim Parku Zdrojowym podczas "Wiosny Cieplickiej". Co dwa tygodnie, w piątki o 19.00, występują również w ''Czekoladziarni'' na jeleniogórskim Podwalu. Następny koncert 23. maja.

Młodzi muzycy grają na wielu koncertach organizowanych m.in. przez Przystań Twórczą. Podczas ostatniego koncertu w ich wykonaniu można było usłyszeć takie utwory, jak : ''Jamaica'' i ''Soldat'' 5Nizzy oraz ''Babę zesłał Bóg'' Renaty Przemyk.

Tomasz Taf ma 18 lat i jest uczniem Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Wykonuje utwory napisane przez siebie. Należy do zespołu Tomasza Gadziny „Finezja"(w szkole muzycznej). Jak mówi, muzyka jest dla niego ucieczką od rzeczywistości, a utwory opisują jego emocje. O sobie mówi tak: marzyciel to dobry przymiotnik określający moje nastawienie do życia, ale pewne jest, że o marzenia trzeba walczyć, nie czekać aż same przyjdą. Poza muzyką pasjonuje się fotografią i filmem. Ciężko pracuje, żeby osiągnąć sukces. - Po dwóch latach ćwiczeń nauczyłem się śpiewać, a grę na gitarze praktykuję jako samouk od sześciu lat. Do wszystkiego doszedłem własnymi siłami i dalej chcę rozwijać się w tym kierunku - mówi Tomasz Taf.

Podobne podejście do życia ma Konrad Boznański, który poza muzyką pasjonuje się aktorstwem. Interesuje się również mangą i anime, potrafi piec ciasta i gotować. Konrad wielokrotnie zdobywał nagrody na festiwalach wokalnych i teatralnych. Obecnie zaczyna żyć na własną rękę, wynajmując mieszkanie. - Nic samo z siebie tak po prostu nie przyjdzie. Musisz poświęcić wiele godzin, żebyś mógł zobaczyć efekty pracy - mówi Konrad Boznański.

Dzięki ciężkiej pracy, począwszy od gry w szkolnej bibliotece, kończąc na występowaniu przed mieszkańcami Jeleniej Góry, cieszą się oni z wielu doświadczeń nabytych po drodze. Efekty ich pracy warto ocenić samemu. W przyszły piątek, o godz. 19.00 w Czekoladziarni…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group