Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Muzyka natchniona przez Ducha Gór

Czwartek, 30 lipca 2009, 15:20
Aktualizacja: 15:21
Autor: Ania
REGION: Muzyka natchniona przez Ducha Gór
Uczestnicy projektu "Soliści Europy w krainie Ducha Gór".
Fot. Organizator
Dzisiaj o godzinie 20.30 w Hotelu Relaks w Karpaczu odbędzie się kolejny koncert z cyklu Soliści Europy w Krainie Ducha Góra. Wstęp jest wolny. Zapomniane opery o karkonoskim Duchu Gór będzie można usłyszeć jeszcze do 9 sierpnia 2009 roku.

Podobne koncerty usłyszymy w sobotę o godzinie 18.00 w Domu Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie, 4 sierpnia, we wtorek, w Szkole Podstawowej w Mysłakowicach oraz 9 sierpnia na terenie Pałacu Bukowiec.

Projekt „Soliści Europy w krainie Ducha Gór” odbywa się w ramach Festiwalu VI Muzyczny Ogród Liczyrzepy 2009. Biorą w nim udział młodzi muzycy z wielu krajów Europy, jak i spoza niej oraz wybitnej sławy profesorowie.

Przedsięwzięcie to ma więc wymiar międzynarodowy, a o tym, że warto wysłuchać chociażby jednego koncertu, świadczy zachwyt osób, które już to uczyniły i chętnie przychodzą na kolejne tego typu imprezy.

Warto podkreślić, że Ruebenzahl (legendarny Rzepiór) był i jest częstą inspiracją dla artystów. Już John Quincy Adams, poseł berliński i przyszły prezydent USA, kiedy w 1800 roku odwiedził Jelenią Górę, wysłuchał opery „Ruebenzahl” autorstwa Augusta von Kotzebue.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group