Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6473
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Muzyka natchniona przez Ducha Gór

Wiadomości: REGION
Czwartek, 30 lipca 2009, 15:20
Aktualizacja: 15:21
Autor: Ania
Uczestnicy projektu "Soliści Europy w krainie Ducha Gór".
Fot. Organizator
Dzisiaj o godzinie 20.30 w Hotelu Relaks w Karpaczu odbędzie się kolejny koncert z cyklu Soliści Europy w Krainie Ducha Góra. Wstęp jest wolny. Zapomniane opery o karkonoskim Duchu Gór będzie można usłyszeć jeszcze do 9 sierpnia 2009 roku.

Podobne koncerty usłyszymy w sobotę o godzinie 18.00 w Domu Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie, 4 sierpnia, we wtorek, w Szkole Podstawowej w Mysłakowicach oraz 9 sierpnia na terenie Pałacu Bukowiec.

Projekt „Soliści Europy w krainie Ducha Gór” odbywa się w ramach Festiwalu VI Muzyczny Ogród Liczyrzepy 2009. Biorą w nim udział młodzi muzycy z wielu krajów Europy, jak i spoza niej oraz wybitnej sławy profesorowie.

Przedsięwzięcie to ma więc wymiar międzynarodowy, a o tym, że warto wysłuchać chociażby jednego koncertu, świadczy zachwyt osób, które już to uczyniły i chętnie przychodzą na kolejne tego typu imprezy.

Warto podkreślić, że Ruebenzahl (legendarny Rzepiór) był i jest częstą inspiracją dla artystów. Już John Quincy Adams, poseł berliński i przyszły prezydent USA, kiedy w 1800 roku odwiedził Jelenią Górę, wysłuchał opery „Ruebenzahl” autorstwa Augusta von Kotzebue.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~góral karkonoski 30-07-2009 16:58
Ciekaw jestem ,czy przedstawiciele władz miasta, ościennych gmin i powiatu zawitają na dzisiejszy koncert. W Karpaczu -jak wieść gminna niesie -władze lokalne nie przepadają za panią Małgorzatą.Może ma zbyt wygórowane ambicje,wymagania i jak daje w rozmowach do zrozumienia -zna się na wszystkim. A może nie potrafi znaleźc sie w polskich realiach, mieszkając już od wielu lat w Salzburgu, w Karkonoszach bywając rzadko?
~xyz 30-07-2009 18:19
co ma piernik do wiatraka. czy to jest robione dla władz, czy dla miłośników muzyki i turystów? władze niech sobie słuchają czego chcą. może zgłoś pretensje do tego że władze nie były na koncercie FEEL.
teessi 30-07-2009 19:24
Nie mogliby z tym festiwalem "zahaczyć" również o pałac Schaffgotschów?
~IP 30-07-2009 21:41
Pani Małgorzata na tym co robi zna się bardzo dobrze, o czym świadczyć może chociażby jej życiorys muzyczny. A władze Karpacza tępią wszystkich,którzy chcieliby coś dla tego miasta zrobić z Drezyniarzem na czele- nie licząc zakopiańskiej lipy w centrum, której wręcz przyklaskują oraz kolejnych marketów. ale tym sposobem to koniec kariery pana M.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group