Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 16059
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzyczny poranek zawitał do Chin

Poniedziałek, 23 października 2017, 13:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Muzyczny poranek zawitał do Chin
Fot. Przemek Kaczałko
Po zbudowaniu muzycznego teleportera podczas pierwszego poranka w tym sezonie w Filharmonii Dolnośląskiej, Molto i Meno wybrały się z dziećmi i rodzicami w podróż na dwór cesarza smoka, skąd pochodzi najstarsza muzyka świata.

Uczestnicy wraz z prowadzącymi odkryli magiczną „piątkę” dźwięków, czyli skalę pentatoniczną. Podczas zabawy mogli się dowiedzieć jak nazywały się stare, chińskie instrumenty, nauczyć się kilku zwrotów z języka chińskiego, ale przede wszystkim doskonale bawili się - zarówno najmłodsi, jak i dorośli.

Poranki muzyczne w Filharmonii Dolnośląskiej to okazja, aby w czasach, kiedy dzieciom nie poświęca się tyle czasu, ile by się chciało - spędzić aktywnie niedzielny poranek pełen walorów edukacyjnych i rozrywkowych.

Imprezę tradycyjnie poprowadziły: Agnieszka Gierus i Dominika Łukasiewicz, a na instrumentach zagrali: Łukasz Ślubowski (skrzypce), Marta Fender-Kolendo (flet), Marek Mikulski (gitara), Tomasz Kujawa (instrumenty perkusyjne) oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kopańcu.

Kolejny poranek 19 listopada br., wtedy muzyczny teleporter przeniesie nas do starożytnej Grecji, gdzie poznamy boskie nuty na Olimpie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group