• Czwartek, 5 grudnia 2019
  • Godz. 20:48
  • Imieniny: Krystyny, Sabiny, Saby, Edyty
  • Czytających: 8894
  • Zalogowanych: 14
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Muzyczny koktajl na placu Ratuszowym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 26 listopada 2010, 9:13
Aktualizacja: 16:38
Autor: Agrafka
Fot. Petr
Wczoraj w Restauracji Metafora w Rynku odbył się kolejny koncert promujący lokalnych muzyków. Tym razem zagrał zespół Cocktail Jazz Duo, czyli wokalistka Magda oraz Kuba grający na klawiszach.

- Zaprezentowaliśmy dziś różnorodny repertuar, który zazwyczaj sami dobieramy. Jak wynika z nazwy cocktail jazz, czyli mieszanka muzyczna, gramy nie tylko utwory jazzowe, ale również muzykę rockową, czy też pop. W Metaforze zaśpiewałam m.in. „Jej portret” Bogusława Meca, „Poker Face” Lady Gagi, „Piosenkę Księżycową”, „Zamigotał Świat” Varius Manx. Nasz zespół powstał około 7 lat temu. W jego skład wchodzą również gitarzyści oraz saksofoniści. Gramy także na weselach i różnych imprezach okolicznościowych – powiedziała Magda z zespołu Cocktail Jazz Duo. Kto nie zdążył na koncert a pragnie posłuchać muzyki w wykonaniu zespołu Coctail Jazz Duo, co piątek można ich usłyszeć w Cafe Bar „Tini” o 19.00, który znajduje się pod arkadami.

- Koncert bardzo nam się podobał. Repertuar również był ciekawy, choć nastawiona byłam raczej na utwory jazzowe, ponieważ uwielbiam ten rodzaj muzyki. Ale ciekawe były aranżacje znanych piosenek, bardzo przyjemnie słucha się głosu wokalistki. Pierwszy raz jesteśmy ze znajomymi na koncercie w Metaforze i na pewno jeszcze nie raz zagościmy w tym lokalu, aby posłuchać jeleniogórskich muzyków, tym bardziej, że wprowadzono zakaz palenia i można z przyjemnością posiedzieć dłużej – wyznała Marta z Jeleniej Góry.

Podczas koncertów co tydzień przeprowadzane są konkursy dla słuchaczy z ciekawymi nagrodami. Ich tematyka dotyczy wydarzeń kulturalnych naszego regionu.

– W konkursach padają pytania dotyczące muzyki, muzyków, wydarzeń kulturalnych i koncertów, które odbywają się w Jeleniej Górze. Zawsze również informujemy klientów naszego lokalu o ciekawych imprezach kulturalnych. Do wygrania są wejściówki na te właśnie wydarzenia. Często są to tzw. białe kruki, czyli bilety, których nie ma już w sprzedaży, a wygrać je można właśnie u nas – poinformował Jacek Jacak, menadżer Restauracji Metafora.

Koncerty w ramach cyklu „Muzyka na żywo w Metaforze” odbywają się w każdy czwartek o godzinie 19.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~$$$$ 26-11-2010 20:34
A ja po lokalach nie będę chodził. BO NIE MOŻNA PALIĆ!!! Niech zostawiają kasę Ci którzy nie palą.
~Zniesmaczony 26-11-2010 22:20
A może by tak Pani Redaktor "Agrafka" zaczęła poprawnie nazywać imprezy muzyczne? Bo słowo Koncert różni się bardzo od jazzowych spotkań, Jam session czy po prostu klubowego grania (nie wspomnę o "graniu do kotleta"). Na Koncert przychodzą ludzie którzy chcą posłuchać muzyki. Ale, gdy goście w tym czasie konsumują, piją, rozmawiają to niestety to nie jest Koncert ale (sorry...) granie do kotleta. Ale trzymam kciuki za Cocktail Jazz Duo. Fajnie gracie tylko miejsce i klimaty nie te... Życzę Wam lepszych miejsc na PRAWDZIWE koncerty.
~Aneta,Waldek 28-11-2010 21:08
Pozdrawiamy Was! Grajcie dalej, bo jesteście dobrzy w tym co robicie. Ńajważniejsze w życiu jest to, żeby praca była przyjemnością. Po Was widać, że tak jest. Pwodzenia i mnóstwa koncertów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group