Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 5585
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzyczny, dobry początek

Poniedziałek, 9 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:27
Autor: konrad
Jelenia Góra: Muzyczny, dobry początek
Fot. konrad
Orkiestra dęta Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze udanie rozpoczęła Nowy Rok koncertem w pierwszy piątek stycznia 2006. Muzycy ubrani w nowe mundury, ufundowane przez miasto, w pierwszej części zagrali muzykę do kolęd zaśpiewanych przez chór młodzieżowy szkoły muzycznej w Cieplicach.

Pieśni bożonarodzeniowe na początku karnawału okazały się doskonałym pożegnaniem z czasem zadumy oraz radości z narodzin Jezusa. To dla wierzących.

Ci dla których najwazniejsze są prezenty i rodzinna atmosfera, mogli podziwiać piękno kolęd, w polskiej tradycji wyjątkowo licznych i tworzących odrębną kategorię pieśni.

Po przerwie orkiestra przeszła do karnawału i zagrała wiązankę tańców, które w wykonaniu trąb, puzonów i trąbek zabrzmiały przepięknie. Muzyków prowadził pierwszy waltornista z FD Marek Flieger, a o wykonywanych utworach opowiedział klarnecista Andrzej Zwarycz. Z filharmonikami zaśpiewała też piosenkarka amatorka, na co dzień fryzjerka.

Orkiestra dęta pokazała, że wśród filharmoników dolnośląskich jest kolejną dumą miasta. Ma w repertuarze dużo muzyki popularnej. Miejmy nadzieję, że melomani będą mogli słuchać tego zespołu jak najczęściej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group