Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 7199
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzeum z kluczem sukcesu

Wtorek, 2 listopada 2021, 6:05
Autor: WAC
Jelenia Góra: Muzeum z kluczem sukcesu
Fot. Muzeum Karkonoskie
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze znalazło się w gronie firm i instytucji wyróżnionych w XXV. edycji Dolnośląskiego Klucza Sukcesu. Uroczysta gala wręczenia tych prestiżowych nagród odbyło się kilka dni temu w Hotelu Maria Antonina w Zagórzu Śląskim nad jeziorem Bystrzyckim.

Dolnośląski Klucz Sukcesu to regionalne wyróżnienie, którym promowane są wybitne osobowości, firmy i instytucje oraz samorządy, które osiągnęły sukces podnoszący prestiż i rangę regionu dolnośląskiego. Nagrodami „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu” są statuetki klucza kute przez artystę kowala Ryszarda Mazura. Inicjatorem konkursu jest Stowarzyszenie na rzecz promocji Dolnego Śląska. Statuetka przyznawane jest corocznie od 1997 roku przez ”Kapitułę Wyróżnienia” w siedmiu kategoriach: dla największej osobowości w promocji regionu, dla najlepszej firmy zatrudniającej do 50 osób, do 250 osób i powyżej 250 osób, dla najbardziej gospodarnej gminy wiejskiej, dla najbardziej gospodarnej gminy miejskiej lub wiejsko – miejskiej, dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej, dla najlepszej instytucji kultury, inicjatywy kulturalnej lub edukacyjnej i dla najlepszego klubu sportowego, ośrodka sportu i rekreacji, organizatora masowych imprez rekreacyjnych lub przedsięwzięcia turystycznego.

Muzeum Karkonoskie otrzymało klucz sukcesu w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie turystyczne lub organizator masowych imprez kulturalnych, rekreacyjnych lub sportowych”. Odbierając tę prestiżową nagrodę dyrektor placówki Julita Izabela Zaprucka podkreśliła długą tradycję muzeum.

Chcę wyrazić uznanie dla wszystkich dyrektorów, którzy sprawowali pieczę nad Muzeum Karkonoskim – dodaje J. I. Zaprucka. - Wielkie podziękowania należą się też całej muzealnej załodze, która tworzyła i tworzy muzeum z pasją.

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze to największe muzeum regionalne na Dolnym Śląsku, o stuletniej tradycji. Obejmuje: siedzibę główną w Jeleniej Górze wraz z hutą szkła „Laboratorium szkła” oraz trzy oddziały Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie, Zamek Bolków, Muzeum Historii i Militariów. Wśród ponad 60 000 obiektów muzealnych o charakterze regionalnym najcenniejszym zbiorem placówki jest, największa w Polsce, kolekcja szkła artystycznego. Muzeum Historii i Militariów oferuje ekspozycję plenerową broni ciężkiej z lat 1943-1980 oraz wystawy czasowe poświęcone historii oręża polskiego. Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie prezentuje pamiątki po obu pisarzach, karkonoskie pejzaże artystów związanych z dawną kolonią artystyczną w Szklarskiej Porębie, wystawę prac Wlastimila Hofmana oraz współczesnych artystów regionu. Muzeum Zamek Bolków to średniowieczna warownia, której powstanie wiąże się z księciem Bolkiem I. Unikalnym przykładem tego typu budowli w Polsce jest wieża dziobowa zamku. Muzeum organizuje turnieje rycerskie, warsztaty dawnego rzemiosła, koncerty.

Twoja reakcja na artykuł?

14
64%
Cieszy
3
14%
Hahaha
2
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
9%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
850
maksymalnie 150
81%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group