Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4609
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Muzeum Karkonoskie – krainą wiedzy i umiejętności

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 8 października 2010, 15:30
Aktualizacja: 18:30
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Bardzo szeroką ofertę zajęć edukacyjnych przygotował w tym roku zajmujący się tym dział oświaty w Muzeum Karkonoskim. Zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi mieszkańcy miasta w placówce na pewno nie będą się nudzić.

Wprawdzie muzea często kojarzone są z zakazami, choćby tym dotyczącym dotykania eksponatów, Muzeum Karkonoskie łamie tę regułę i pozwala najmłodszym na inspirowanie się eksponowanymi przedmiotami podczas licznych warsztatów i lekcji muzealnych.

Dział Oświatowy Muzeum Karkonoskiego proponuje różne formy działalności, które nie tylko oswoją dzieci i młodzież z salami muzealnymi, lecz także pozwolą na zdobycie wielu umiejętności i poszerzenia wiedzy z zakresu historii. Związane z Chatą Karkonoską warsztaty „Na ludowo”, nauka origami, malowanie palcami i dłońmi, poszukiwanie eksponatów w muzeum, czyli gry i zabawy, muzealna zgaduj zgadula – to oferty dla dzieci.

Już od grudnia rozpoczną się warsztaty rękodzielnicze, podczas których będzie można nauczyć się zdobienia bombek choinkowych. Dla starszych przeznaczone są także zajęcia związane z wystawą szkła – a dotyczące szklanych przycisków. Za inspiracje podczas innych zajęć będzie służył też osiemnastowieczny model Kościoła Łaski pod Krzyżem Chrystusa. Będzie też warsztat poświęcony tworzeniu slajdów, a także podwójne „warsztaty malarza” – podczas których adepci sztuki nauczą się podstaw malarstwa i poznają jego dzieje.

Chętne grupy mogą także wziąć udział w lekcjach muzealnych tyczących przeszłości Jeleniej Góry, dziejów hutnictwa szkła, ważnych odkryć archeologicznych, militariów pochodzących z wykopalisk, starych pocztówek i innych obrazów naszego miasta sprzed lat, a także ludowego malarstwa na szkle i wielu innych dziedzin.

Już dziś z pierwszych zajęć skorzystały dzieci z Przedszkola nr 13, które – zainspirowane zdobieniami na talerzach zgromadzonych w Chacie Karkonoskiej, same próbowały zabawić się w tworzenie różnych ornamentów.

Zainteresowani szczegółami mogą zadzwonić bezpośrednio do Działu Oświatowego Muzeum Karkonoskiego: telefon -75 63 48 155 lub 0 75 75 234 65 wewn. 37 – mówi Aneta Sikora Firszt, kierowniczka działu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group