Zalogowanych: 23

Jelenia Góra: Musiały uznać wyższość ekipy ze Zgorzelca

Niedziela, 7 lutego 2021, 15:55
Aktualizacja: 16:04
W niedzielnym spotkaniu ligi młodziczek Spartakus Jelenia Góra podejmował Basket Zgorzelec. Pierwsza kwarta należała do miejscowych, ale w kolejnych dwóch odsłonach zdecydowanie przeważały przyjezdne.

Pierwsza kwarta należała do jeleniogórzanek, które wygrały tę część gry 18:13, ale po zmianie stron do głosu doszły przyjezdne. Na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 27:34, więc wydawało się, że jeszcze wszystko możliwe. Do 25. minuty trwała wyrównana walka - wówczas na tablicy wyników było 32:39, ale po zejściu z boiska Alicji Tomalak, Spartakus wyraźnie obniżył loty. Ekipa ze Zgorzelca zdobyła zdobyła najpierw 14 punktów z rzędu, a po jednym celnym rzucie jeleniogórzanek, od stanu 34:52 dołożyły kolejne 12 "oczek" z rzędu i było już 34:65. W ostatniej kwarcie nieco więcej punktów zdobyły miejscowe, ale w całym spotkaniu to Basket by wyraźnie lepszy i mecz zakończył się wynikiem 55:85.

KSW Spartakus Jelenia Góra - UKS Basket Zgorzelec 55:85 (18:13, 9:21, 9:34, 19:17)

KSW: W. Niesobska 14, A. Tomalak 13, Ćwikowska 9, Ozga 6, Glazar 6, Nejman 5, Bystrzycka 2, Sypniewska, E. Tomalak, Lulek, Jurczak, M. Tomalak.
Basket: Stelmaszczyk 32, Niewola 13, Mączka 12, Pietryk 11, Jarosz 8, Porada 6, Rasławska 3, Karczmarz, Adamczewska, Wysocka, Dorniak, Stankiewicz.