Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 11 maja
Imieniny: Miry, Franciszka
Czytających: 22331
Zalogowanych: 101
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Murem za Platformą Obywatelską

Wtorek, 16 października 2007, 0:00
Autor: ROB
Jelenia Góra: Murem za Platformą Obywatelską
Fot. ROB
Studenckie prawybory w Akademii Ekonomicznej.

Platforma Obywatelska uzyskała przygniatające, aż 67 procentowe poparcie w prawyborach, zorganizowanych we wtorek w Wydziale Gospodarki Regionalnej i Turystyki Akademii Ekonomicznej w Jeleniej Górze.

To pozwoliłoby temu ugrupowaniu na objęcie samodzielnych rządów. Drugie miejsce zajęła Lewica i Demokraci – 12 procent, dopiero trzecie – Prawo i Sprawiedliwość, ze skromnym 7 procentowym poparciem. Gdyby studenci mieli decydować, w parlamencie znalazłaby się jeszcze Partia Kobiet – w prawyborach uzyskała niecałe 6 procent poparcia.

Żacy nie widzą miejsca dla Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin (po 1,33 procent poparcia) ani dla PSL-u (niespełna pół procenta). Ani jednego głosu nie oddano na Polską Partię Pracy.

Frekwencja była niska, zagłosowało niespełna 20 procent uprawnionych (226 studentów).
– Wtorek to dzień, w którym jest mało zajęć – mówi Karolina Nawojka Chałupińska, przewodnicząca komisji wyborczej. – Ale nie mogliśmy przełożyć akcji na inny dzień.

Prawybory w Akademii Ekonomicznej były bowiem częścią ogólnopolskiej studenckiej akcji. Przeprowadzono ją dzisiaj na 30 uczelniach w kraju. Zbiorcze wyniki ze wszystkich regionów będą znane w środę.
Inicjatorem akcji jest Parlament Studentów RP oraz Fundacja Projekt: Polska.

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
396
Dobry pomysł
47%
To jest niedopuszczalne
32%
Nie mam zdania
21%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlatego Japończycy nie tyją, mało chorują i żyją dłużej niż Polacy
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
112
Kraksa na Sudeckiej
 
Jelenia Góra - KARR
Kongres Gospodarczy w Trebnitz
 
Pogoda
W Jeleniej Górze już ponad "dycha" na plusie
 
Aktualności
Minerały błyszczą w Cieplicach
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group