Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7304
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Murem za Platformą Obywatelską

Wtorek, 16 października 2007, 0:00
Autor: ROB
Jelenia Góra: Murem za Platformą Obywatelską
Fot. ROB
Studenckie prawybory w Akademii Ekonomicznej.

Platforma Obywatelska uzyskała przygniatające, aż 67 procentowe poparcie w prawyborach, zorganizowanych we wtorek w Wydziale Gospodarki Regionalnej i Turystyki Akademii Ekonomicznej w Jeleniej Górze.

To pozwoliłoby temu ugrupowaniu na objęcie samodzielnych rządów. Drugie miejsce zajęła Lewica i Demokraci – 12 procent, dopiero trzecie – Prawo i Sprawiedliwość, ze skromnym 7 procentowym poparciem. Gdyby studenci mieli decydować, w parlamencie znalazłaby się jeszcze Partia Kobiet – w prawyborach uzyskała niecałe 6 procent poparcia.

Żacy nie widzą miejsca dla Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin (po 1,33 procent poparcia) ani dla PSL-u (niespełna pół procenta). Ani jednego głosu nie oddano na Polską Partię Pracy.

Frekwencja była niska, zagłosowało niespełna 20 procent uprawnionych (226 studentów).
– Wtorek to dzień, w którym jest mało zajęć – mówi Karolina Nawojka Chałupińska, przewodnicząca komisji wyborczej. – Ale nie mogliśmy przełożyć akcji na inny dzień.

Prawybory w Akademii Ekonomicznej były bowiem częścią ogólnopolskiej studenckiej akcji. Przeprowadzono ją dzisiaj na 30 uczelniach w kraju. Zbiorcze wyniki ze wszystkich regionów będą znane w środę.
Inicjatorem akcji jest Parlament Studentów RP oraz Fundacja Projekt: Polska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group