Sobota, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 5522
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: MOPS walczy z wykluczeniem społecznym

Wtorek, 31 maja 2011, 12:42
Aktualizacja: 12:48
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: MOPS walczy z wykluczeniem społecznym
Fot. Agrafka
W Karkonoskim Salonie Sztuki Orient Express odbyła się dziś konferencja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze dotycząca projektu „Postaw na siebie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze przystąpił do trzeciej edycji projektu systemowego „Postaw na siebie”. Celem projektu jest rozwijanie aktywnych form integracji społecznej wśród osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z miasta oraz upowszechnianie aktywnej integracji i pracy socjalnej poprzez podwyższenie kompetencji społecznych uczestników projektu, wzrost kompetencji zawodowych poprzez udział w szkoleniach i kursach podnoszących kwalifikacje zawodowe uczestników, a także zwiększenie szans osób niepełnosprawnych w dostępie do rynku pracy poprzez rehabilitację społeczną.

W ramach tego projektu wsparciem zostaną objęte osoby, które są objęte opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w wieku aktywności zawodowej, pozostające bez zatrudnienia: osoby niepełnosprawne mające trudności z integracją zawodową i społeczną, wychowankowie rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych, młodzież w wieku 15-25 lat pochodząca z środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, osoby z problemami w sprawach opiekuńczo-wychowawczych oraz osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo.

Grupę docelową projektu jest 176 osób, w tym 106 nowo rekrutowanych w 2011 roku i 70 osób powracających do projektu. Osoby korzystające z pomocy MOPS napotykają liczne bariery organizacyjne, prawne i psychologiczne, które utrudniają im powrót na rynek pracy i integrację ze społeczeństwem. Z tego powodu została przygotowana oferta instrumentów aktywnej integracji obejmująca działania w sferze aktywizacji edukacyjnej, zawodowej, zdrowotnej i społecznej. Będzie można uzyskać wsparcie doradcy zawodowego, konsultanta prawnego, asystenta rodziny, brokera edukacyjnego, psychologa, pedagoga, seksuologa, a także grupy samopomocowej.

W tym roku po raz pierwszy uczestnicy będą mogli skorzystać z pomocy brokera edukacyjnego, który dobiera kierunek, rodzaj i poziom szkolenia, kursu oraz ustala indywidualną ścieżkę edukacyjną klienta, uwzględniając jego indywidualne możliwości oraz aktualne potrzeby rynku pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group