Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8792
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Molkky na Orlim

Poniedziałek, 1 lipca 2019, 8:03
Aktualizacja: Wtorek, 2 lipca 2019, 11:55
Autor: WAC
Jelenia Góra: Molkky na Orlim
Fot. WAC
Duet Makary Piwiński i Beata Kawaler zwyciężył w rozegranych w miniona sobotę (29.06) Karkonoskich Eliminacjach do Mistrzostw Polski w Molkky.

Na starcie rywalizacji, która odbywała się na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Orlej powstałym w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2018, stanęło dziesięć par. Mecze były zacięte i wyrównane. Zwycięski duet uzyskał prawo gry w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Puszczykowie. Organizatorem imprezy było ognisko TKKF Orle.

Molkky to gra rekreacyjno-plenerowa wywodząca się z Finlandii - mówi prezes TKKF Orle Ryszard Cegła. - W tym kraju jest bardzo popularna i w zasadzie w każdym domu można znaleźć zestaw do niej. Jej prostota powoduje, że jest atrakcyjną formą spędzania czasu dla osób w każdym wieku. Wystarczy tylko celne oko, wprawna ręka, dobór odpowiedniej taktyki oraz łut szczęścia.

W Molkky można grać w zasadzie na każdej powierzchni - boisko, plaża, park, trawnik. Wystarczy kawałek otwartej przestrzeni. Grać można zarówno indywidualnie jak i w drużynach a wiek, płeć czy stopień niepełnosprawności nie ma dużego znaczenia. W swojej kolejce zawodnicy rzucają drewnianym zbijakiem o średnicy 5-5,5 cm i dł. 25 cm do drewnianych kręgli ponumerowanych od 1 do 12 i ustawionych w odległości 3-4 m od miejsca rzutu. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 pkt.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
0
0%
Złości
3
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group