Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8389
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba/Warszawa: MOKSiAL na NieKongresie Animatorów Kultury

Czwartek, 3 kwietnia 2014, 8:10
Aktualizacja: 9:29
Autor: Manu
Szklarska Poręba/Warszawa: MOKSiAL na NieKongresie Animatorów Kultury
Fot. MOKSiAL
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie pod koniec marca uczestniczył w pierwszym, ogólnopolskim spotkaniu animatorów kultury – NieKongres Animatorów Kultury, które miało miejsce w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie.

- Ideą tego spotkania było poszukiwanie nowego stylu narracji o animacji kultury, wyjście poza ramy języka projektowego i grantowego, próba przemówienia przez animatorów własnym głosem. W NieKongresie wzięło udział ok. 300 osób - praktyków i animatorów kultury - z różnych środowisk instytucjonalnych i poza instytucjonalnych - relacjonuje Anna Wójcikiewicz z ośrodka kultury w Szklarskiej Porębie.

NieKongres przygotowywany został przez Narodowe Centrum Kultury i Forum Kraków pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które włączyło się nie tylko na poziomie finansowania przedsięwzięcia, ale aktywnie wzięło udział w opracowywaniu założeń programowych.

- W ramach NieKongresu odbyły się dyskusje panelowe z udziałem zaproszonych ekspertów, moderowane przez opiekunów, autorytety merytoryczne oraz praca w grupach roboczych – mówi Anna Wójcikiewicz. Doszło także do wizyty animatorów u prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i spotkania z szefem resortu kultury Bogdanem Zdrojewskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group