Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6671
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Mój Rynek” – ku targowisku idealnemu

Niedziela, 11 września 2011, 8:06
Aktualizacja: 11:20
Autor: Agrafka
Dolnośląskie jest jednym z pierwszych województw, w którym wystartuje konkurs w ramach programu „Mój Rynek”. Pierwsze nabory wniosków ruszą już jutro, 12 września. To szansa dla gospodarzy ryneczków, aby je solidnie zmodernizować. Pula środków na ten cel to prawie 13 milionów złotych.

Środki na budowę i modernizację targowisk w ramach programu "Mój rynek" mają pochodzić z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 z działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej". Dotacja na budowę targowiska będzie mogła wynieść do 1 mln zł. Będą się o nią mogły ubiegać gminy i związki gminne. Dofinansowanie będzie jednak przyznawane tylko na targowiska usytuowane w miejscowościach liczących do 50 tys. mieszkańców – informuje Katarzyna Mucowska z wydziału prasowego urzędu marszałkowskiego

Możliwość dofinansowania operacji dotyczących budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowiska stałego wprowadził na początku lipca minister rolnictwa. Warunki, jakie powinno spełniać targowisko, aby otrzymać dofinansowanie to przede wszystkim: utwardzony teren, oświetlenie, przyłączenie do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej i wyposażenie w odpływ wody deszczowej. Ponadto powinno być zadaszone oraz posiadać urządzenia sanitarnohigieniczne i miejsca parkingowe.

Ważne też jest, aby targowisko było podzielone na sekcje, w których będą sprzedawane towary danego rodzaju
(produkty rolno-spożywcze powinny zajmować co najmniej połowę powierzchni handlowej) i aby jego zorganizowanie umożliwiało rolnikom dostęp do punktów sprzedaży w sposób określony w regulaminie. Należy też pamiętać o oznaczeniu nazwą „Mój Rynek”.

Nabór wniosków przeprowadzony będzie do 31 października br. Limit środków dla Dolnego Śląska wynosi 12 950 181 zł. Beneficjenci zainteresowani udziałem w konkursie składają wypełnione wnioski wraz z załącznikami bezpośrednio w sekretariacie Wydziału Obszarów Wiejskich przy ul. Mazowieckiej 15 we Wrocławiu, IIIp., pok.341, w godz. 8:00-16:00.

Formularz wniosku oraz instrukcja wypełniania wniosku dostępne są na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego www.prow.dolnyslask.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group