Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7320
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Modernizacje boisk mają nie kolidować

Poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 9:30
Aktualizacja: Środa, 4 kwietnia 2018, 6:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Modernizacje boisk mają nie kolidować
Fot. Przemek Kaczałko
Komisja Sportu Rady Miejskiej Jeleniej Góry zainteresowała się planowanymi inwestycjami w bazę piłkarską, bowiem dzięki zewnętrznym dofinansowaniom wkrótce mają ruszyć modernizacje boisk piłkarskich przy ul. Złotniczej i Lubańskiej. Ważną kwestią było planowanie, aby nie doszło do sytuacji, że oba obiekty będą w jednym czasie wyłączone z użytkowania.

Jak zapewniają przedstawiciele Urzędu Miasta, wkrótce dobiegną końca ustalenia z Tauronem w sprawie przeniesienia stacji transformatorowej, a to pozwoli na ogłoszenie przetargu na usunięcie wałów (dawnej trybuny) oraz modernizację bocznego boiska, gdzie planowana jest sztuczna murawa z oświetleniem. - W listopadzie chcemy zakończyć prace przy Złotniczej - deklaruje Tomasz Kowalczyk, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych. - Obiekt przy Złotniczej będzie miał trójstronne zasilanie, więc nie powtórzy się już sytuacja z meczu kobiecych reprezentacji Polski z Holandią - zapewnia naczelnik.

Piotr Miedziński - przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Zdrowia zwrócił uwagę, że w pierwotnym projekcie drugi etap był bardziej rozbudowany - obejmował wiele ważnych czynników, jak monitoring spełniający wymagania dla imprez masowych, drogi ewakuacyjne, kasy biletowe, a teraz tego nie ma w projekcie, który ma być realizowany. - Należy dokończyć remont stadionu porządnie, a nie dzielić na kolejne etapy - stwierdził Miedziński, który z ust zastępcy prezydenta, ani urzędników nie usłyszał, dlaczego po raz kolejny przeprowadza się kawałek inwestycji, która przecież w całości miała być gotowa w 2012 roku. Piotr Paczóski zapewnił jedynie, że sprawdzi, dlaczego wymienionych zadań nie ma w projekcie II etapu. Jak wspomniał naczelnik wydziału inwestycji, dokumentacja na II etap w 2015 roku opiewała na 6,5 mln zł, a ta obecna została przycięta do 3,5 mln zł.

W trakcie dyskusji prezes Term Cieplickich poinformował, że Miasto uregulowało już zaległe należności wobec spółki, zawarto też porozumienie ze skarbnik miasta, dzięki czemu piłkarze w okresie, gdy szybko robi się ciemno będą mogli trenować przy włączonych jupiterach. Poruszono również kwestię pęknięć w budynku stanowiącym trybunę główną - zdaniem wykonawcy stadionu (firmy Tamex) są one spowodowane błędami projektowymi, a nie z winy wykonawcy.

Ponadto w planach inwestycyjnych jest także poprawa stanu obiektu przy ul. Lubańskiej, więc członkowie Komisji mając na uwadze dotychczasowe doświadczenia, pytali czy oba stadiony nie będą remontowane w jednym czasie, przez co dzieci, młodzież i seniorzy trenujący piłkę nożną będą pozbawieni miejsca do rozwijania swoich pasji. Jak zapewniono, zaplecze sanitarne będzie budowane niezależnie od istniejącej infrastruktury sanitarnej przy Lubańskiej, dzięki czemu będzie można dokończyć rozgrywki, po czym stary budynek z szatniami zostanie rozebrany. Murawa przy Lubańskiej ma być poprawiona po sezonie piłkarskim, a więc gdy już sztuczna płyta przy Złotniczej będzie gotowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group