Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 4680
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Modernizacja z opóźnieniem

Piątek, 8 kwietnia 2022, 6:01
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Modernizacja z opóźnieniem
Fot. MT
Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji unieważnił przetarg na wykonawcę pierwszego etapu modernizacji oczyszczalni ścieków w Szklarskiej Porębie. Oznacza to, że rozpoczęcie tej bardzo ważnej ekologicznie inwestycji opóźni się o co najmniej kilka miesięcy.

Kwota jaką KSWiK zamierzał wydać na przeprowadzenie inwestycji wynosi 5 milionów złotych. Środki te pochodzą z pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W postępowaniu przetargowym na realizację zadania wzięły udział dwie firmy. Zaproponowane przez nie ceny wynosiły 6,5 miliona złotych oraz 7,8 mln zł. Jako, że kwoty te przekraczały możliwości finansowe inwestora podjęto decyzję o unieważnieniu przetargu.

Szacowania kosztów pierwszego etapu modernizacji oczyszczalni ścieków dokonaliśmy latem ubiegłego roku – mówi prezes zarządu KSWiK Dariusz Daraż. - Niestety od tego momentu ceny materiałów, w tym stali konstrukcyjnej poszły w górę. Usługi budowlane zdrożały też na skutek inflacji oraz podwyżek cen paliw. W tej sytuacji jedyne co nam pozostaje to powtórzenie przetargu. Jako, że pula środków na inwestycję nie uległa zmianie, jej zakres zostanie najprawdopodobniej uszczuplony, a pewne elementy przesunięte do drugiego etapu prac.

Według planów - pierwszy etap modernizacji oczyszczalni ścieków w Szklarskiej Porębie miał obejmować wykonanie jednego z dwóch osadników wtórnych, pompowni osadu, komory pomiarowej, muru oporowego oraz zakup separatora wraz z płuczką piasku. W kolejnym etapie mają zostać wymienione kraty schodowe, wybudowana stacja transformatorowa, wybudowany drugi osadnik wtórny oraz przebudowany zagęszczacz na zbiornik osadu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
8
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
8%
Złości
13
54%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
781
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group