Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11290
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Modernizacja centralnego deptaku w Cieplicach

Piątek, 19 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 16:56
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Modernizacja centralnego deptaku w Cieplicach może zabrać zdrojowi pacjentów i pieniądze.

Z powodu rozpoczynającego się lada dzień remontu placu Piastowskiego, Uzdrowisko Cieplice obawia się spadku zainteresowania pobytem w zdroju tych kuracjuszy, którzy płacą za zabiegi: głównie Niemców. - Na pewno będzie trudniej - przyznaje Roman Jałako, prezes zdroju.

Listopad i grudzień to z reguły słabsze miesiące dla cieplickiego uzdrowiska. Ale tegoroczna jesień i początek zimy mogą być jeszcze gorsze. Powód? Niebawem zaczną się wykopki na centralnym deptaku, placu Piastowskim.- Na początek zostaną rozebrane krawężniki, wymienione kratki deszczowe i elementy kanalizacji - informuje wydział gospodarki komunalnej jeleniogórskiego urzędu.Co oznacza to dla setek kuracjuszy, którzy do Cieplic przyjechali się leczyć, odpocząć i chcą za to płacić? - Na pewno hałasy i niedogodności. Nie wyobrażam sobie, jak ludzie ze schorzeniami nóg będą tędy chodzili na spacery do Parku Zdrojowego - powiedziała nam Krystyna Drajkowska z Cieplic. - Ten remont może zniechęcić naszych kuracjuszy, którzy tradycyjnie przyjeżdżają tu zimą - mówi jedna z kąpielowych. - Zawsze od nich dostajemy jakieś napiwki a i uzdrowisko zarabia.- Remont placu Piastowskiego to wyższa konieczność - podkreśla Roman Jałako, prezes zdroju. - Na pewno podczas tych prac będzie nam trudniej, ale nie rezygnujemy z zawierania komercyjnych kontraktów z niemieckimi biurami podróży. To właśnie one zachęcają Niemców, aby przyjeżdżali się leczyć do Cieplic - mówi prezes Jałako.W tym roku na kurację do zdroju miało przybyć około pięciu tysięcy kuracjuszy zza Nysy. Część zrezygnowała. Teraz w Cieplicach z kuracji korzysta około 400 gości komercyjnych, czyli takich, którzy płacą za kurację i pobyt w sanatorium. W sumie leczyło się tu około trzech tysięcy takich osób.Ilu będzie chętnych w najbliższych miesiącach? Tego prezes Jałako nie potrafi przewidzieć. Ale w uzdrowisku obawiają się, że wieści o remoncie spłoszą wielu chętnych na kurację w termalnych wodach, którzy nie będą chcieli płacić za hałasy i niedogodności.

Kolejki po zdrowieNie słabnie tymczasem zainteresowanie kuracją refundowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Propozycja dotyczy pacjentów, którzy mieszkają w Jeleniej Górze i okolicach oraz leczą się w Cieplicach dojeżdżając na zabiegi. Wyczerpały się już tegoroczne limity. Chętni rejestrowani są dziś na styczeń przyszłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
267
Jest nowy
8%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group