• Piątek, 19 lipca 2019
  • Godz. 19:19
  • Imieniny: Marcina, Wincentego, Wodzisława
  • Czytających: 7488
  • Zalogowanych: 11
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Mocny wernisaż

Wiadomości:
Środa, 14 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 15:37
Autor: TEJO
Fot. Tomasz Mielech
Wykład Hanny Wróblewskiej, wicedyrektorki Zachęty Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie będzie w czwartek prologiem otwarcia wystawy Katarzyny Kozyry, artystki wzbudzającej tyleż kontrowersji, co podziwu.

W czwartek, o godz. 13 w Biurze Wystaw Artystycznych przy ulicy Długiej 1 Wróblewska wygłosi prelekcję zatytułowaną "Katarzyna Kozyra: Czy w sztuce MARZENIA stają się rzeczywistością?".
Tak właśnie nazwano ekspozycję autorki rzeźb, instalacji i innych dzieł artystycznych, opartych na technice multimedialnej.
Najnowszą pracą artystki jest przybierający wciąż nowe formy projekt multimedialny pt. "W sztuce marzenia stają się rzeczywistością", realizowany w różnych miejscach, pomiędzy Berlinem a Warszawą. To długometrażowy film z elementami fabularnymi, gdzie artystka gra główną rolę.


Ostatnio sceny do filmu kręcono w podjeniogórskich Michałowicach. - Etiudę filmową z Michałowic, zatytułowaną "Opowieść zimowa", będzie można po raz pierwszy obejrzeć w jeleniogórskim BWA! - zachęcają organizatorzy.
Kozyra wciela się w różne kontrowersyjne postacie: śpiewaczkę nocnego klubu, czy diwę operową.

Przewodnikami są autentyczne postacie. Transwestyta Michael Al
Omari (na scenie Gloria Viagra) pokazuje artystce życie nocnych klubów, uczy ją jak kobieta powinna się malować, czesać, poruszać.
Grzegorz Pitułej z Warszawskiej Opery Kameralnej (Maestro) zapoznaję artystkę ze sztuką śpiewu i przekazuje jej wiedzę, jak zostać operową divą.
Ponadto w BWA pokazane będą: słynna "Olimpia" oraz praca "Lou Salome".

Wernisaż wystawy zaczyna się w czwartek o godz. 17. Ekspozycja będzie czynna do 15 stycznia. Projekt zrealizowano przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~rurka 14-12-2005 20:17
zapowiada się ciekawie, jakby nie patrzeć ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group