Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5241
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mocne wsparcie dobrym słowem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 17 czerwca 2009, 13:09
Aktualizacja: Czwartek, 18 czerwca 2009, 7:46
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kilkudziesięciu niepełnosprawnych z opiekunami wzięło dziś udział w spotkaniu integracyjnym. Specjalnego błogosławieństwa udzielił im ks. Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej, który ze środowiskiem jeleniogórskich niepełnosprawnych spotkał się po raz pierwszy.

Spotkanie poprzedziła msza święta koncelebrowana przez księdza biskupa Mendyka oraz księży: Grzegorza Niwczyka i Bogdana Żygadło. Modliło się wielu niepełnosprawnych, choć – jak się dowiedzieliśmy – zabrakło wielu gości z różnych placówek opiekuńczych. – Kiedy głosiłem Słowo Boże w Świdnicy, pewna niewidoma kobieta powiedziała, że widzi. Widzi, ale sercem. Sercem widziała Jezusa – powiedział ks. Bogdan Żygadło, proboszcz parafii pw. św. Erazma i Pankracego, która udzieliła gościny imprezie.

Pod koniec nabożeństwa reprezentujący środowisko niepełnosprawnych w Jeleniej Górze Ryszard Grek wraz z Stanisławem Schubertem, prezesem KSON, podziękowali hierarsze za Słowo Boże i za wsparcie w modlitwie. Pogratulowali mu też awansu, a jako podarunek – wręczyli rzeźbę Ducha Gór. – To na pamiątkę pobytu w Karkonoszach, niech nad Waszą Eminencją ten duch czuwa! – życzyli.

Biskup Marek Mendyk podkreślił, jak ważna w życiu osoby niepełnosprawnej jest świadomość troski wśród bliźnich. Ludzie obciążeni kalectwem czy innymi dolegliwościami, które utrudniają lub uniemożliwiają normalne życie, powinni być widziani przez w pełni sprawnych jako bracia, dzieci tego samego Pana Boga. Nie wolno stwarzać barier i jeszcze bardziej uprzykrzać im i tak już niełatwego życia.

Po nabożeństwie wszystkich zaproszono na agapę: gorący bigos z bułeczkami. Do konsumpcji przygrywała kapela „Jeleniogórzanie”. Niepełnosprawni garnęli się do rozmowy z biskupem Mendykiem, dla którego było to pierwsze spotkanie w tym środowisku. Chętnie pozował do zdjęć. Jego poprzednik, biskup Stefan Regmunt, był duszpasterzem osób niepełnosprawnych i doskonale znał ich problemy w diecezji.

W spotkaniu integracyjnym uczestniczyli też samorządowcy: zastępcy prezydenta Jerzy Łużniak i Zbigniew Szereniuk, oraz przewodniczący rady miasta, Hubert Papaj. Podczas mszy zasiedli w honorowych stallach z herbem Jeleniej Góry. Przybyli także: zastępcy szefa rady Anna Ragiel i Józef Sarzyński oraz Jerzy Górniak, komendant straży miejskiej. Zauważyliśmy również radnego Krzysztofa Mroza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ana 17-06-2009 21:20
wsparcie dobrym slowem wspaniale ale co poza tym robi sie dla naszego srodowiska?Renty glodowe dofinansowanie do sprzetu raz na trzy lata zenujaco niskiea wiec i przet mizerny programow samochodowych ani widac ani slychac a jak sa to obejmuja tylko niepelnosprawnych pracujacych i to z dobra pensja takze Bog zaplac za dobre slowo...
piipi 18-06-2009 1:05
*Dobre slowo jest ...fajnym ciepelkiem ! Kosciol ..wyszedl do ludzi z oczekiwanym slowem.
tadziu 18-06-2009 8:46
Pytanie do Biskupa Marka Medyka i Stanisława Schuberta dlaczego nie myślicie o Tych co nie mają możliwości wyjść z domu ? O Tych co nie stać na płatne domy opieki, gdzie opłaty przekraczają finansowe możliwości /opłaty od 2.500 wzwyż miesięcznie/ Może szanowne grono wytłumaczy co Oni mają robić . Może umierać w ciszy
~Oj malkontenci 18-06-2009 11:19
czyżby Wam, dobre słowo nie wystarczyło ? Przecież była obietnica raju - to mało ? No pytam się, kto wam obieca więcej ? Kościół i jego przewodnicy są od obiecywania i brania, a nie od dawania - a Wy chcielibyście na odwrót!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group