Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 15288
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mocne słowo, które leczy

Poniedziałek, 15 września 2008, 20:59
Aktualizacja: 21:00
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Mocne słowo, które leczy
Fot. TEJO
Mało kto potrafi połączyć mającą niewiele wspólnego z artystyczną wzniosłością i niełatwą pracę lekarza ze sztuką: poezją i fotografią. Kazimierzowi Pichlakowi udaje się to świetnie

Dał temu dowód podczas poniedziałkowego wieczorku poetyckiego w salonie Empik na jeleniogórskiej starówce. Ordynator oddziału chirurgicznego szpitala wojewódzkiego, doktor nauk medycznych, a przy okazji – (a może przede wszystkim?) fotografik i poeta. Ostatnio pan Kazimierz jeszcze bardziej oddał się sztuce słowa, a próbkę swoich możliwości czytał swoim wielbicielom.

- Zamiast kamieniem rzuć w nią hamburgerem – to jedna z wielu zaskakujących figur poetyckich autora. W jego wierszach, które – dla podkreślenia nastroju melancholii zbliżającej się jesieni – były bardziej refleksyjne i liryczne, jest wiele przemyśleń natury filozoficznej oraz „prozy życia” trafnie zamkniętej w wersy i poetycko opowiedzianej.

Jak podkreślił sam autor, najlepiej wychodzi mu poezja kabaretowa. Znany jest z ciętego języka fraszek i limeryków, którymi „obdarowuje” różnych mniej lub bardziej znanych ludzi podczas rozmaitych imprez. Ale poniedziałkowym spotkaniem udowodnił, że jest także czujnym obserwatorem i lirycznym kronikarzem rzeczywistości. Mawia, że to dzięki poezji i fotografii potrafi sprostać wyzwaniom i stresom związanym ze swoim zawodem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
453
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group