Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2385
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Moc przeżyć w Norwidzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 21 września 2014, 8:32
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 września 2014, 7:56
Autor: Mea
Fot. Mea
Jeleniogórskie Spotkania Teatralne, premiera spektaklu „Koniec Świata w Deer’s Hill City” oraz Norwidowisko – to najbliższe wydarzenia omawiane podczas piątkowej (19.09.) konferencji prasowej w jeleniogórskim Teatrze im. C.K. Norwida.

- Już 24 września będziemy obchodzić 193 urodziny Cypriana Kamila Norwida podczas „Norwidowiska”, które zostanie zorganizowane również z okazji 40-lecia nadania naszemu Teatrowi jego imienia. Będzie można wysłuchać dzieł Norwida w różnych odsłonach aktorskich. Nie zabraknie dużej dawki humoru i tortu – zapewniał Piotr Jędrzejas, dyrektor teatru.

Tego dnia o godz. 17.00 w Biurze Wystaw Artystycznych zostanie otwarta odważna wystawa zainspirowana Norwidem „Gorzki to chleb – polskość”. Na godz. 18.00 w Książnicy Karkonoskiej zaplanowano otwarcie kolejnej części tej ekspozycji. O godz. 19.00 w Teatrze odbędzie się czytanie m.in. krótkiej komedii Norwida „Miłość czysta u kąpieli morskich”.

Z kolei od 27 września do 5 października będą trwały 24 Jeleniogórskie Spotkania Teatralne. – Zapewnimy osiem dni pełnych ciekawych spektakli z całej Polski. Rozpoczniemy premierą „Koniec Świata w Deer’s Hill City” (więcej na temat spektaklu w sobotnim artykule pod tym samym tytułem). Godny polecenia jest monodram Krystyny Jandy „Danuta W.” oparty na książce żony prezydenta Lecha Wałęsy. Kolejne spektakle, to: muzyczny „Dyplom z Kosmosu” młodych adeptów sztuki, „Technika Punktu Świetlnego” Teatru Szwalnia, „Mickey Mous is Dead” w wykonaniu czeskich sąsiadów z Teatru F.X. Šaldy oraz Zlot Novocento, czyli prezentacja tego monodramu w czterech odsłonach w wykonaniu: Mateusza Olszewskiego, Marka Zimakiweicza, Dominika Nowaka i Jacka Grondowego – mówił Piotr Jędrzejas.

Ponadto będzie można obejrzeć jedną z najpopularniejszych komedii na świecie „Boeing Boeing” Marca Camolettiego. Na zakończenie spotkań zostaną zaprezentowane dwa spektakle: kochany przez najmłodszych widzów „Wąż” Wrocławskiego Teatru Lalek oraz „Upadek przyszłości”, czyli najnowszy spektakl znanego w Jeleniej Górze Teatru Cinema.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Zofia W. 21-09-2014 22:52
Szkoda, że tegoroczne JST zapowiadają się tak marnie. To tylko cień dawnych Spotkań, gdy do Jeleniej Góry zjeżdżały się najlepsze zespoły z najlepszymi spektaklami. Dzisiaj dominuje druga albo nawet trzecia liga, albo komercyjny chłam. Coraz bardziej przekonuję się, że kupowanie biletów na sztuki grane w Norwidzie to wywalanie pieniędzy w błoto.
~Do ... 22-09-2014 19:30
niestety to prawda. upadek teatru w naszym mieście to fakt! podziękujcie za to nowemu dyrektorowi, który stale udowadnia że dno może być jeszcze niżej.
~Widz 23-09-2014 1:04
Teatr Norwida to porażka! Co oni chcą świętować? Swoją kompromitację??? Norwid w grobie się przewraca. Ideał sięgnął bruku!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group