Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 2388
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Moc majówkowych atrakcji w Jeleniej Górze

Wtorek, 25 kwietnia 2017, 12:58
Aktualizacja: Czwartek, 27 kwietnia 2017, 7:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Moc majówkowych atrakcji w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
Przed mieszkańcami Jeleniej Góry oraz turystami szereg niezwykle ciekawych wydarzeń, spośród których każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Będzie można spędzić czas patriotycznie, kulturalnie, sportowo, militarnie, kolejowo i na wiele innych sposobów. Dzisiaj (25.04) władze miasta wraz z organizatorami, przedstawiły część z planowanych imprez.

Już w dniach 28-29.04 w godzinach 10:00-14:00 osoby, którym zależy na dobru otaczającego nas środowiska mogą przyłączyć się do akcji sprzątania Borowego Jaru. Organizatorzy zapewniają worki na śmieci i rękawiczki oraz przyjazną atmosferę.

1 Maja miłośnicy aktywnego trybu życia mogą uczestniczyć (lub kibicować) w V Półmaratonie Jeleniogórskim lub Jeleniogórskiej Dziesiątce organizowanej przez grupę Grabek Promotion. Start i meta na Placu Piastowskim w Cieplicach. Jak powiedział Maciej Grabek, w cyklu Superbiegu uczestniczy 1300 osób, z czego ok. 300 potwierdziło udział w zawodach w Jeleniej Górze. W dalszym ciągu można zapisywać się do jednego z dwóch dystansów (21 km lub 10 km). Szczegóły na stronie: www.superbieg.pl.

- Długo dyskutowaliśmy jak obchodzić święta narodowe, które niekoniecznie muszą być tylko oficjalne. Ludzie będą mogli się dobrze bawić czując się Polakami – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. W odróżnieniu od lat poprzednich, flagi nie będą rozdawane przed 1 maja, lecz w dniu Święta Flagi Państwowej (2 maja) na Placu Ratuszowym, kiedy to będzie można również otrzymać egzemplarze Konstytucji RP oraz uczestniczyć w patriotycznych eventach.

Tradycyjnie, 3 maja w samo południe odbędzie się uroczystość rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Majówka to również atrakcje dla miłośników kolei (szczegóły na naszym portalu), a także oferta muzyczna w kalendarzu Filharmonii Dolnośląskiej. Ponadto od 28.04 do 3.05 w Jeleniej Górze odbywa się Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej (szczegóły tutaj: https://www.jelonka.com/68427), a od 29.04 do 3.05 w całym regionie będą się odbywać inscenizacje militarne – szczegóły o programie Rajdu Arado już jutro

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group