Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 5398
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Moc kolorów dla najmłodszych

Wtorek, 11 lipca 2006, 0:00
Autor: Sylwia Lercher
Jelenia Góra: Moc kolorów dla najmłodszych
Fot. Sylwia Lercher
Kolejna sala dziecięca w jeleniogórskim szpitalu zamieni się w bajkowy świat. Tym razem przyjazny klimat zapanuje na oddziale laryngologii. Pracują tam artyści wolontariusze oraz społecznicy. Za malowanie nie wezmą ani złotówki.

Jest tam jedna sala dla najmłodszych pacjentów. Na ścianach pojawią się postacie z uwielbianej przez dziewczęta i chłopców „Ulicy Sezamkowej”.

Cały oddział jest obecnie remontowany, przy tej okazji zaproszono do współpracy kilkoro jeleniogórskich artystów, którzy trzy lata temu malowali izolatki i korytarz oddziału pediatrycznego. Działo się to w ramach akcji „Motylkowe szpitale”, którą w Jeleniej Górze zorganizowało Twoje Radio Złote Przeboje wraz z fundacją Jolanty Kwaśniewskiej.
Wówczas artyści-wolontariusze stworzyli m.in. morskie głębiny, dżunglę i wiele innych kolorowych obrazów na ścianach oddziału.

Kilka sal jest jeszcze niepomalowanych, ale po remoncie laryngologii artyści dokończą dzieła właśnie na pediatrii. Farby dostarczył zaprzyjaźniony ze szpitalem społecznik Mariusz Synówka, również artyści pracują dla szpitala zupełnie za darmo.

Pobyt w szpitalu to dla każdego dziecka ogromny stres. Dzięki kolorowym i wesołym salom mali pacjenci mogą poczuć się nieco lepiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group