Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Moc jazzu

Sobota, 11 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 12 listopada 2006, 12:14
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Moc jazzu
Fot. Marek Tkacz
Koncert Projekt Circle był mocnym akcentem pierwszego dnia Festiwalu Jazzowego „Krokus Jazz Festival”, który trwa w klubie Kwadrat i sali przy ul. Bankowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Zespół w składzie Maciej Sikała, Andrzej Jagodziński, Piotr Wojtasik, John Betsch oraz Andrzej Zielak to czołówka polskiej sceny jazzowej.

Maciej Sikała to jeden z lepszych saksofonistów tenorowych i sopranowych.
Andrzej Jagodziński, choć jest jazzowym pianistą, skończył Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie waltorni. Grał w Orkiestrze Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie. W 1979 roku jako pianista otrzymał nagrodę w konkursie Old Jazz Meeting „Złota Tarka”. Od tego momentu związał się całkowicie z jazzem i fortepianem.

Piotr Wojtasik należy do ścisłej czołówki muzyków jazzowych. Jest jednym z najwybitniejszych trębaczy europejskich, absolwentem i wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach.

Oprócz festiwalowych koncertów (w sobotę o godz. 20 zagra Jarek Śmietana quartet w sali widowiskowej – wstęp 25,-zł) fani jazzu mogą posłuchać występów zespołów uczestniczących w konkursie, a także uczestniczyć w jam session. Początek sobotniej sesji o godz. 22 w Klubie Kwadrat. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group