Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8222
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mnóstwo atrakcji z "Młodymi duchem"

Sobota, 26 stycznia 2019, 6:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 stycznia 2019, 6:38
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Mnóstwo atrakcji z "Młodymi duchem"
Fot. Przystań Twórcza
Indie oczami Krzysztofa Tęczy, Wspólne Kolędowanie z Agatą Szmigrodzką, Tajemnica Brydża, Karnawałowe Szaleństwo lat 60’ oraz „Śpiewy w Kręgu” – to spotkania, w których wzięli udział członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Przystań Twórcza zaprasza na kolejne spotkania w lutym. Wstęp na większość spotkań jest bezpłatny.

Podczas pierwszego spotkania w tym roku Krzysztof Tęcza - podróżnik z regionu jeleniogórskiego opowiedział o swojej wyprawie do Indii i przygodach w Tybecie oraz w Himalajach. Na kolejnej imprezie odbyło się wspólne kolędowanie z Agatą Szmigrodzką, podczas którego grupa Śpiewów w Kręgu oraz przedstawiciele zespołu „Sybiraczki i Kresowianie” wykonali najpiękniejsze polskie kolędy.

W trakcie autorskiego spotkania, zainicjowanego przez Klub Brydżowy, będący częścią Klubu Seniora „Młodzi Duchem” uczestnicy poznawali Tajemnicę Brydża i gier karcianych. Klub Brydżowy wprowadził uczestników w świat brydża. Dodatkowo zebrała się grupa, która rozegrała partię w grę karcianą o nazwie tysiąc. Nowi uczestnicy wyrazili chęć dołączenia do prężnie rozwijającego się klubu.

W kolejnym tygodniu seniorzy w przebraniach z lat 60’ XX wieku i nie tylko wzięli udział w karnawałowym balu. Nie zabrakło tańców i śpiewów w kręgu oraz muzyki z dawnych lat, w wykonaniu zaprzyjaźnionego akordeonisty Lucjana Suchodolskiego oraz Zespołu „Sybiraczki i Kresowianie”.

Jak co tydzień w czwartek rano, grupa "Śpiewów w Kręgu" ćwiczyła dykcję oraz przeponę wykonując wspaniałe polskie pieśni wspólnie z zaprzyjaźnioną z Klubem Agatą Szmigrodzką.

Luty 2019 r. z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”:

- 13.02.2019 r. godz. 16.00 - Miłosne dzieje Karkonosza w Bramach Czasu. Bilet kosztuje 15 zł (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej). Ul. Chełmońskiego 3 w Jeleniej Górze (obok Muzeum Karkonoskiego). Z okazji nadchodzących Walentynek członkowie Klubu wezmą udział w wyjściu do nowo otwartego Time Gates, czyli Wrót Czasu, gdzie poznają miłosną legendę Ducha Gór – Karkonosza, który porwał księżniczkę Dobrogniewę oraz dowiedzą się dlaczego Liczyrzepa miał złamane serce. Będzie to okazja do poznania całej oferty najnowszej atrakcji turystycznej w Jeleniej Górze. W pomieszczeniach panuje niska temperatura ok. 8 stopni, prosimy ciepło się ubrać. W środku jest możliwość zakupienia w barze ciepłej herbaty lub kawy.

- 20.02.2019 r. godz. 16.00 - „Oswoić Samotność”. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Anna Uznańska – psychoterapeutka, opowie o uzyskaniu świadomości tego co jest możliwe tylko w stanie samotności oraz co jest możliwe tylko w relacjach z ludźmi (o potencjale obu tych stanów). Prowadząca jest pod wrażeniem wpływu transformującej siły drzemiącej w ludzkich lękach egzystencjalnych i jej potencjalnego wpływu na jakość ich życia. Ćwiczenia podczas warsztatu „Oswoić Samotność”, realizowane metodą psychologii pracy z procesem, uświadamiają doświadczenia, które stają się naszym zasobem, z którego możemy korzystać w przyszłości. Warsztaty prowadzone tą metodą angażują różne kanały: słuch, wzrok, ruch, ciało, relacje. Pozwala to na pełne rozwinięcie doświadczenia i uzyskanie świadomości osobistych oraz niepowtarzalnych predyspozycji.

- 27.02.2019 r. godz. 16.00 - „O oddech wyżej” – wieczór poetycki Zofii Mirskiej. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Zofia Mirska zdawała maturę w obecnym II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze i ukończyła studia na Uniwersytecie Wrocławskim. W Kłodzku była wieloletnim pracownikiem kultury i nauczycielem języka polskiego. Posiada odznakę Zasłużonego Działacza Kultury i jest członkinią Związku Literatów Polskich. Od 1982 r. wydała szereg tomików tj. „jeszcze nie pada”, „w nawiasach ścieżek”, „o oddech wyżej”, „odchodzi i ulatuje”. Podczas spotkania Poetka opowie o wspomnieniach związanych z Cieplicami oraz o swojej twórczości, przedstawiając autorskie wiersze. Również członkowie Klubu zaprezentują lirykę Zofii Mirskiej.

- 14, 21, 28.02.2019 r. godz. 10.30 - Śpiewy w Kręgu. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej.
Zapraszamy serdecznie na cykl spotkań „Śpiewy w Kręgu”, które wraz z Klubem Seniora „Młodzi Duchem” prowadzi jeleniogórska artystka Agata Szmigrodzka. Spotkania mają miejsce raz w tygodniu (w czwartki) w siedzibie Przystani Twórczej. Repertuar ustalają uczestnicy spotkań m.in. stare polskie hity i piosenki biesiadne.

- W czwartki i piątki (w zależności od zebrania się „czwórki”) spotyka się Klub Brydżowy. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. (Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny po nr tel. 75 – 71 – 22 – 892).
Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej nr 6 (boczne wejście na parterze), przy ul. Cieplickiej 74. Numer kontaktowy 75-71-22- 892.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group