Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6710
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mniej za korupcję

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 4 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 4 października 2007, 7:30
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Łagodniejszy wyrok dla lekarza łapówkarza.

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu złagodził w środę karę wymierzoną przez jeleniogórski sąd okręgowy Mariuszowi C., byłemu ordynatorowi oddziału neurologii szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu.

Zamiast dwóch lat więzienia w zawieszeniu, medyk dostał półtora roku. Sąd zdjął także z lekarza karę zakazu wykonywania zawodu, zabraniając mu jedynie zajmowania kierowniczych stanowisk w służbie zdrowia.

Mariusz C. stał się „ofiarą” policyjnej prowokacji w 2004 roku i przyjął łapówkę od funkcjonariuszy, którzy podali się za pacjentów. Zdaniem sądu w Jeleniej Górze doktor za pieniądze wystawiał fałszywe zaświadczenia lekarskie i dorobił się fortuny.
Wrocławska apelacja nie potwierdziła, że są na to dowody i złagodziła wyrok.

Obrońca domagał się uniewinnienia swojego klienta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~MAMBA 4-10-2007 20:02
Do pierdla z dziadem !!!!!! Oni nic nie robią innego tylko wyciągają od ludzi kasę!!!!!Teraz dobry i uczciwy lekarz to jak wygrana "6" w totka!!!Jak zamkną jednego dla przykładu to moze reszta zacznie leczyc a nie okradac i wtedy tym biedniejszym starczy w końcu na leki a nie tylko na łapówkę !!!!!!!!
~oli 5-10-2007 0:16
Racja i tka za duzo zarabiaja a nic nie robią bo nic im sie nie chce ,nie powinno byc ani grosza podwyzki dla tych szumowin jak im ise tu nie podoba to niech sie wynosza do angli tam zarobią wiecej...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group