Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 4161
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mniej, niż zezwala prawo

Niedziela, 6 lutego 2022, 8:13
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Mniej, niż zezwala prawo
Fot. Archiwum
Zgodnie z przepisami samorząd ma obowiązek corocznej aktualizacji stawek czynszu za najem komunalnych lokali użytkowych. Regułą jest, że podstawą do nowych wysokości jest tzw. średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, a wysokość nowych stawek jest kształtowana w oparciu o średnie z trzech ostatnich lat.

Prezes Głównego Urzędu Statystycznego w swoim Komunikacie ustalił, że biorąc pod uwagę podwyżki cen towarów i usług w latach 2019 – 2021 maksymalną wysokością wskaźnika może być 10,8%.

Mając możliwość prawną ustalania stawek czynszu i urealnienia wskaźnika o wzrost cen w roku 2021 – powiedział prezydent Jerzy Łużniak – wydałem zarządzenie, na mocy którego zachowujemy wskaźnik zaopiniowany pozytywnie przez komisję rozwoju Rady Miejskiej z grudnia 2021 r., niższy od wskazanego w komunikacie Prezesa GUS.
Sytuacja gospodarcza mikro przedsiębiorstw i małych lokalnych firm, a takie wynajmujących z reguły lokale komunalne – powiedział Janusz Łyczko, zastępca prezydenta miasta - nie zmieniła się na lepsze. - W porównaniu z ub. rokiem, biorąc pod uwagę zarówno skutki epidemii, jak i – bardziej jeszcze przepisy podatkowe Polskiego Ładu – przedsiębiorcy ponoszą nie mniejsze ciężary, niż w latach ubiegłych. Dlatego też władze miasta nie skorzystały z możliwości ustalenia stawek na poziomie 10,8 % wzrostu, na co pozwalał komunikat GUS, a zastosowały wskaźnik w wys. 7,3 %, biorąc pod uwagę sytuację lokalnych firm.

Twoja reakcja na artykuł?

4
24%
Cieszy
6
35%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
3
18%
Złości
3
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group