Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 5744
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Mniej barier dla niepełnosprawnych

Niedziela, 18 sierpnia 2019, 10:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 13:25
Autor: WAC
Powiat: Mniej barier dla niepełnosprawnych
Fot. Powiat Jeleniogórski
Powiat Jeleniogórski za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze zrealizował w tym roku kilkanaście zadań z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych. Zadania z tego zakresu finansowane są ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Likwidacja barier architektonicznych i technicznych została zrealizowana na terenie gmin: Janowice Wielkie, Kowary, Podgórzyn, Jeżów Sudecki, Mysłakowice. W tym roku do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie wpłynęło 35 wniosków, z czego dofinansowanie przyznano 17 osobom.

Środki zostały rozdysponowane na realizację wniosków dotyczących likwidacji barier architektonicznych, obejmujących przystosowanie łazienek dla osób niepełnosprawnych. Cześć środków rozdysponowano także na likwidację barier technicznych poprzez zakup podnośników kąpielowych, barierek oraz windy, a także na realizację wniosków ho dofinansowanie do zakupu komputerów.

Likwidacja barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu się powinna umożliwić lub w znacznym stopniu ułatwić osobie niepełnosprawnej wykonywanie podstawowych codziennych czynności lub kontaktów z otoczeniem, możliwość zwiększenia samodzielności i niezależności życiowej, poprawę warunków pracy i nauki, mieć wpływ na jakość społecznego funkcjonowania - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - O dofinansowanie likwidacji ww. barier mogą ubiegać się osoby z niepełnosprawnością, głównie które mają trudności w poruszaniu się. Wysokość dofinansowania wynosi do 95 procent wartości realizowanego zadania, nie więcej jednak niż do wysokości piętnastokrotnego przeciętnego wynagrodzenia. Jest to kwota maksymalna. Wysokość otrzymanego dofinansowania zależy m.in. od zakresu planowanych prac.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group