Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 4513
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzieżówka Korwina z Sośnierzem

Niedziela, 8 marca 2020, 9:46
Aktualizacja: Wtorek, 10 marca 2020, 6:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Młodzieżówka Korwina z Sośnierzem
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (7.03) w Hotelu Mercure odbyło się spotkanie zwolenników Konfederacji z posłem Dobromirem Sośnierzem. Polityk związany z partią KORWiN opowiadał m.in. o różnicach w stanowieniu prawa w Parlamencie Europejskim i Sejmie RP. Był też czas na pytania i dyskusję.

Choć frekwencja na spotkaniu nie mogła zrobić wielkiego wrażenia, to dla młodych jeleniogórzan była to doskonała okazja do zdobycia doświadczenia w roli organizatorów. Dobromir Sośnierz, który przybył na spotkanie spóźniony, zaczął swoje wystąpienie od przybliżenia warunków pracy (i płacy) w Parlamencie Europejskim, gdzie by europosłem przez półtora roku, a także w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie jest posłem obecnej kadencji. Mówił m.in. o pustej sali plenarnej, która spowodowana jest wyznaczaniem obrad komisji w tym samym czasie. Była mowa o uposażeniu, dietach i dodatkach, z których korzystają politycy w Brukseli i Warszawie. W drugiej części spotkania chętni mogli zadawać pytania i wymienić poglądy na temat bieżącej polityki.

Cieszymy się, że możemy to spotkanie zorganizować - to bardzo ważne w kontekście kampanii wyborczej, w którą się angażujemy na rzecz Krzysztofa Bosaka - powiedział Kamil Janic, prezes Młodych dla Wolności.
Coraz więcej młodych ludzi chce z nami działać, a zwieńczeniem naszej pracy są właśnie takie spotkania - dodał Mateusz Kacprzak, sekretarz młodzieżówki KORWiN-a.
Jesteśmy aktywną grupą - to dla nas możliwość dokształcenia się, zdobycia doświadczenia. Jeździmy po wielu miastach, spotkaniach - wszyscy jesteśmy już przyjaciółmi - wyznał Grzegorz Łatkowski, wiceprezes "Młodych dla Wolności".

Jak poinformowali "Młodzi dla wolności", kandydat na Prezydenta RP - Krzysztof Bosak, ma napięty terminarz i póki co nie ma w planach wizyty w Jeleniej Górze, ale będą o to zabiegać. Póki co, złożyli do władz Jeleniej Góry wniosek o powołanie Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Mamy za zadanie propagowanie idei wolnościowej. Chcemy pokazać młodym ludziom, że polityka nie musi być nudna. III RP ma raptem 30 lat i jest dużo do zrobienia. Chcemy, żeby głos młodych ludzi wybrzmiał w Ratuszu - dodał K. Janic.

Twoja reakcja na artykuł?

28
42%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
6%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
3%
Złości
31
47%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
968
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group