Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9023
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzież za kołnierz nie wylewa

Piątek, 9 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Młodzież za kołnierz nie wylewa
Fot. Archiwum
Dwóch uczniów zatrzymali strażnicy miejscy. Jeden upił się i przebywał w szkole. Drugi był na wagarach. Najpewniej też pił alkohol.

W piątek do komendy straży miejskiej zadzwonił pedagog jednej z jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych z prośbą o interwencję.
– Powiedział, że w placówce przebywa uczeń, który jest pod wpływem alkoholu – informuje mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik prasowy SM.

Podejrzanie zachowującym się młodym człowiekiem okazał się czwartoklasista Łukasz Sz. Na miejsce wezwano policję, która dowiozła ucznia na komisariat. Tam został poddany badaniom alkotestem. Wynik był pozytywny: Sz. miał prawie promil alkoholu w organizmie. Na prośbę pedagoga został przekazany pod jego opiekę.

Także w piątek, podczas patrolowania ulicy Fortecznej, strażnicy usłyszeli chłopaka, który głośno się zachowywał i bardzo wulgarnie przeklinał.
– Funkcjonariusze ustalili tożsamość nastolatka. Okazał się nim Adrian K., uczeń jednego z gimnazjów w Jeleniej Górze. Chłopak ubliżał strażnikom miejskim także podczas podejmowania interwencji. – W wyniku podejrzenia, że chłopak jest pijany, strażnicy wezwali policję – dodaje G. Rybarczyk.

Zdarzenie miało miejsce w godzinach przedpołudniowych, kiedy teoretycznie Adrian K. powinien przebywać w klasie. O jego zachowaniu zostanie powiadomiona nie tylko dyrekcja gimnazjum. W ramach akcji „Stop wagarom, wybieram szkołę” stróże prawa wysyłają także specjalne listy do rodziców przyłapanych w takich okolicznościach uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group