Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 3440
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzież seniorom

Czwartek, 24 maja 2018, 9:21
Aktualizacja: Piątek, 25 maja 2018, 7:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Młodzież seniorom
Fot. Przemek Kaczałko
Nadchodzący Dzień Matki stał się okazją do kolejnych odwiedzin młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze. Wczoraj (23.05) uczniowie Żeroma po raz drugi spotkali się z seniorami, którym dostarczyli moc pozytywnych wrażeń.

Uczestnicy, jak i pracownicy placówki mają świeżo w pamięci poprzednią wizytę młodzieży w ubiegłym roku. - Występ był cudowny. Były śpiewy, recytacje i wspólne śpiewanie z naszymi pensjonariuszami, pięknie młody człowiek grał na trąbce. Wszyscy byli bardzo zadowoleni - wspomina Mariola Świtała, kierowniczka Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

- Na wieść, że młodzież chce ponownie wystąpić przed seniorami, wszyscy bardzo się ucieszyli - podkreśliła kierowniczka. Zbliżający się Dzień Matki jest doskonałą okazją, aby młodzi ludzie dali coś od siebie pensjonariuszom DDPS, szczególnie, że wśród nich są osoby samotne oraz takie, których dzieci żyją gdzieś daleko od Jeleniej Góry i raczej ich nie zobaczą. - Ich wizyta sprawia nie tylko radość, ale też wzrusza - przyznają uczestnicy.

W programie znalazły się zarówno utwory Mieczysława Fogga, Fryderyka Chopina, jak i muzyka rozrywkowa oraz wiersze. - Nasz projekt "Żerom seniorom" składa się z części artystycznej, aby pokazać nasze talenty i zaangażowanie. Jesteśmy tu po to, aby dać radość. Widzimy jakie uczucia im towarzyszą, gdy występujemy - powiedziała Natalia Zulak, uczennica Żeroma, która występowała ze swoją siostrą bliźniaczką. - Niektórzy nie mają bliskich i staramy się ich zastąpić - dodała młoda artystka.

- To było piękne, aż brak mi słów! Jesteśmy pod wrażeniem połączenia młodości ze starszymi. Publiczność reagowała żywiołowo - tacy jesteśmy. Nasza młodzież jest bardzo dobra - wyznała pani Katarzyna z DDPS. Uczniowie ZSO Nr 1 zapewniają, że bardzo chętnie będą wracać do placówki przy ul. Kilińskiego, podobnie jak do jeleniogórskich przedszkoli, gdzie integrują się także z młodszym pokoleniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1155
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group