Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13508
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Młodzi wędrowcy na wleńskim szlaku

Niedziela, 10 kwietnia 2011, 7:23
Aktualizacja: 10:38
Autor: RED
REGION: Młodzi wędrowcy na wleńskim szlaku
Fot. Organizator
Klub Wędrowca, który aktywnie działa przy Szkole 707 w Karpaczu, na kolejnej wycieczce przekroczył wczoraj granice powiatu jeleniogórskiego i zwiedził okolice Wlenia w powiecie lwóweckim.

Wielką atrakcją dla wycieczkowiczów był przejazd szynobusem po przepięknej krajobrazowo trasie Jelenia Góra – Lwówek Śląski. Dziewczęta i chłopcy z żalem opuszczali pociąg we Wleniu wspominając nie tylko rozciągające się za szybami krajobrazy z Jeziorem Pilchowickim w roli głównej, lecz także ciemności, które zaległy w wagonach, gdy skład pokonywał trzy tunele. Poza tym zauważono wsparty na dwóch filarach, wiszący kratownicowy most i dwa duże wiadukty.

– Z Wlenia udaliśmy się żółtym szlakiem na Zamek, gdzie obejrzeliśmy wychodnię law puklistych i do Pałacu Lenno – opowiada Irena Panowicz, nauczycielka ze Szkoły 707, a przy okazji opiekunka Klubu Wędrowca. W Pałacu wycieczkę poczęstowano szarlotką a la Lenno, sporządzoną na sposób belgijski. Dziewczęta i chłopcy dostali także zabawkę jo-jo. Podeszli także pod Górę Zamkową, gdzie wznoszą się remontowane obecnie ruiny średniowiecznego zamku Lenno.

Po drodze do Pilchowic wycieczkowicze obejrzeli nek bazaltowy z piaskowcowymi porwakami, rozpadający się Dwór Maciejowiec z założeniem parkowo-pałacowym i okazałymi rododendronami, Dziki Wąwóz i Elektrownię Pilchowice. – Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do naszych domów – mówią młodzi wędrowcy, którzy już myślą o kolejnej wycieczce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group