Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3650
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Młodzi strzelali na medal

Środa, 18 listopada 2015, 7:57
Aktualizacja: 7:59
Autor: 112
Region: Młodzi strzelali na medal
Fot. Archiwum Policji
Wręczeniem pucharów, medali i dyplomów zakończył się XI Młodzieżowy Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Miejskiego Policji. Udział w nim wzięło blisko 90 uczniów wraz z trenerami.

Zawody odbyły się na strzelnicy w Jeżowie Sudeckim. Młodzież strzelała z karabinka sportowego z odległości 25 m w pozycji leżącej z podpórką.

Zwycięzcą tegorocznego turnieju w rozgrywkach drużynowych została drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze i to ona otrzymała puchar ufundowany przez komendanta miejskiego policji inspektora Zbigniewa Markowskiego, który w jego imieniu wręczył naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze podinsp. Tomasz Szczurowski. Drugie miejsce zajęła drużyna reprezentująca ZS „Elektronik”, a trzecie - Gimnazjum nr 4. Za drugie i trzecie miejsce nagrody ufundował Jeleniogórski Zarząd Stowarzyszenia „LOK”. Najlepsi strzelcy wśród dziewcząt i chłopców otrzymali od Komendanta Miejskiego Policji gadżety policyjne.

Głównym celem zawodów jest popularyzacja strzelectwa sportowego wśród młodzieży jako jednej z dyscyplin sportowych, ale również jest to wskazanie młodzieży alternatywy spędzania wolnego czasu w ramach
realizacji przez Policję Jeleniogórską programu prewencyjnego „Nie daj się uzależnieniom i wszelkim zagrożeniom”.

Jesienią przyszłego roku planowana jest kolejna, XII już edycja Młodzieżowego Turnieju Strzeleckiego.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group