Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 3173
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi o problemach dorosłych i nie tylko

Niedziela, 22 kwietnia 2012, 9:39
Aktualizacja: 9:41
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Młodzi o problemach dorosłych i nie tylko
Fot. Agrafkal
Uroczyste podsumowanie konkursu literackiego z zakresu profilaktyki uzależnień alkoholowych „Mamo, tato nie pij” dla V i VI klas szkół podstawowych i „Nie próbuj – nie zaczynaj” dla gimnazjalistów odbyło się wczoraj, 21 kwietnia, w Młodzieżowym Domu Kultury.

- Konkursy te są ważne, bo młodzież w ten sposób uczestniczy w ważnych problemach dotyczących uzależnień. Jednocześnie pozwoliły zaprezentować refleksje na temat otaczającego ich świata, w którym zarówno narkomania, jak i alkoholizm występują. Otrzymaliśmy 58 prac w dwóch kategoriach poezja i proza. Młodzi adepci pióra wykazali się niesamowitą wrażliwością, gdyż ich prace były na bardzo wysokim poziomie. Braliśmy pod uwagę własne rozważania dotyczące problemu, właściwe zrozumienie tematu, kompozycje i styl – powiedziała Wiesława Siemaszko-Zielińska, jeleniogórska poetka, przewodnicząca jury.

Konkursy podzielone były na dwie kategorie: wiersz i poezja. Wśród podstawówek, reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 10, którzy zdobyli wszystkie nagrody główne. W pierwszej z konkurencji zwyciężyła Nicola Izydorczyk, drugie miejsce zajęła Paulina Pietraszek, trzecie wywalczyła Gabriela Piwko ex aequo z Martą Gruszką. Najlepszą prozę na temat „Mamo, tato nie pij” napisała Julia Polowczyk. Drugie miejsce zajął Przemysław Jędrychowski, trzecie Ewa Słomska ex aequo z Krystianem Olejnikiem.

Wśród gimnazjalistów najpiękniejszy wiersz na temat „Nie próbuj - nie zaczynaj” napisała Aleksandra Waśniowska z Gimnazjum nr 1. Drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Gradoska z Gim nr 1, natomiast trzecie miejsce ex aequo zdobyli Piotr Purzycki z Gim nr 1, Karolina Wrońska z Gim nr 1 i Alan Krajewski z Gim nr 2.
W prozie najlepsza okazała się Anna Rozum z Gim nr 3. Drugie miejsce przypadło Paulinie Pazurkiewicz z Gim nr 1, trzecie ex aequo zajęli Patryk Bartyś z Gim nr 2 i Dominika Bartecka z Gim nr 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group