• Sobota, 21 lipca 2018
  • Godz. 21:33
  • Imieniny: Dalidy, Daniela, Andrzeja, Wawrzyńca
  • Czytających: 5071
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Młodzi muzycy z MDK "Jelonek" koncertują

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 7 lipca 2018, 11:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 lipca 2018, 7:15
Autor: MDK
Fot. Uzyczone/MDK
Pracowicie upłynęły ostatnie tygodnie roku szkolnego Zespołowi Muzyki Dawnej „Gaudium Ludentem” z MDK w Jeleniej Górze. Utalentowani, młodzi instrumentaliści zostali zaproszeni w czerwcu do udziału w Festiwalu „Barokowe Ogrody Sztuki” w Białymstoku.

Trzydniowa impreza plenerowa, w trakcie której organizatorzy zaplanowali występy zespołów muzyki dawnej na terenie pięknych ogrodów barokowych Pałacu Branickich, na pewno pozostanie na długo w pamięci podopiecznych Sylwi Raban – nauczyciela i opiekuna grupy z MDK. Koncert zespołu nie tylko uświetnił wydarzenie, ale przede wszystkim w artystyczny sposób przybliżył mieszkańcom Białegostoku dawne czasy baroku.

Zespół „Gaudium Ludentem” wziął również udział w koncercie „Dzień Dziecka z muzyką”, który odbył się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Ideą była promocja dolnośląskich zespołów muzycznych oraz krzewienie kultury muzycznej w placówkach oświatowych Dolnego Śląska.

Forma występu, w którym dzieci dzieciom prezentują muzykę o wysokich walorach artystycznych, stanowi dodatkowy bodziec do kształtowania właściwych postaw wobec „kultury wysokiej”. Zaproszenie do udziału w koncercie było jednocześnie formą uhonorowania osiągnięć dydaktycznych i muzycznych zespołu z jeleniogórskiego MDK.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600
Głos ulicy
Etykieta prawdę ci powie?  1
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 20.07.2018 r.  
Miej świadomość
Czego bałbyś się w średniowieczu?  7
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  73
Aktualności
KCGO – klamka zapadła  1
Aktualności
W Starej Kamienicy zagryzione zostały psy  12
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group