Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7046
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi jeleniogórzanie z dyplomami Prezesa Rady Ministrów

Sobota, 2 grudnia 2017, 6:34
Aktualizacja: Niedziela, 3 grudnia 2017, 11:19
Autor: PI
Jelenia Góra: Młodzi jeleniogórzanie z dyplomami Prezesa Rady Ministrów
Fot. użyczone
Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów – wyłonionym spośród najwybitniejszych uczniów szkół z Dolnego Śląska odbyła się 1 grudnia w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie–Zdroju. Wśród absolutnych prymusów, którzy odebrali tytuły i wielkie gratulacje z rąk minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej nie zabrakło młodych jeleniogórzan.

Gospodarzem uroczystości, w której udział wzięli: Paweł Domagała - naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jeleniej Góry, dyrektorzy jeleniogórskich szkół, pedagodzy, nauczyciele i rodzice wyróżnionych uczniów, był dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk. Najważniejszymi uczestnikami, dla których wszyscy zebrali się w sali Teatru im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju byli oczywiście najlepsi z najlepszych młodych Dolnoślązaków, w tym także jeleniogórzanie, w blasku fleszy uroczyście uhonorowani przez Annę Zalewską, Ministra Edukacji Narodowej.

– Przyjechałam tu do was z przyjemnością, drodzy stypendyści, uczniowie mojego kochanego Dolnego Śląska. Napawa mnie dumą, że właśnie tu mamy aż tylu zdolnych i utalentowanych ludzi, którzy determinacją i ciężką pracą potrafią osiągać zamierzone cele. Pamiętajcie, że to wy jesteście przyszłością nie tylko Polski, ale i całej Europy, której obecnie przyświeca rewolucja, gdzie ludzkość i technologia idą ramię w ramię - mówiła do prymusów Anna Zalewska.

– Proszę o jeszcze, uczniowie, nauczyciele, samorządowcy. Jesteście naszą chlubą i radością. To wasz wspólny sukces i jestem pewien, że nie powiedzieliście jeszcze ostatniego słowa, że pokażecie więcej. Stypendystom, choć to może zabrzmieć dziwnie, życzę przeszkód i trudności, bo one was zahartują i pozwolą zdobywać szczyty, które są dla was przeznaczone. Idźcie przez życie zawsze śmiało i odważnie! - podsumował Roman Kowalczyk.

Podczas uroczystości odczytano również list z gratulacjami dla stypendystów od Marka Michalaka - rzecznika praw dziecka. Nie zabrakło także atrakcji, tj. koncertu skrzypcowego oraz występów wokalnych.

Wśród prymusów z Jeleniej Góry, którzy odebrali dyplomy Prezesa Rady Ministrów znaleźli się: Aneta Czarnecka z klasy 3D w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze, Gabriela Jaryczewska z klasy 3C2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1, Marcelina Śladowska z klasy 3 biol-chem w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2, Daniel Wójtowicz z klasy 3E w III Liceum Ogólnokształcącym, a także Paulina Makowiec z klasy 3 Technikum analityki (oboje z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych), Dawid Frączewski z klasy 2 Technikum Weterynaryjnego w Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej, Krystian Adamczak z 4 klasy Technikum Technologii Drewna wraz z Martą Bordych z 3 klasy Liceum Plastycznego (oboje z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych), Klaudia Mazurkiewicz z klasy 3D w Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych, Maciej Owoc z klasy 3 Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Elektronicznych oraz Angelika Poznar z klasy 4BH Technikum Usług Fryzjerskich w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2. Wszystkim wymienionym – składamy najszczersze gratulacje!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group