Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9107
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzi goście w progach ratusza

Sobota, 17 lipca 2010, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: K. Piotrowski
JELENIA GÓRA: Młodzi goście w progach ratusza
Fot. Kazimierz Piotrowski
Dzieci i młodzież z Ukrainy i Polski przebywające w Międzynarodowym Domu Harcerza przy ulicy Wiejskiej odwiedziły ratusz korzystając z zaproszenia prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego.

W sali plenarnej rady miejskiej doszło do spotkania z władzami Jeleniej Góry. Goście dzielili się swymi wrażeniami, jakie wywarł na nich pobyt w mieście. Mówili co im się podobało i że bardzo chcieliby w kolejnych latach tu spędzać wakacje.

Prezydent Marek Obrębalski opowiedział o związkach naszego miasta z Sievierodonieckiem z Ukrainy który leży w okręgu Ługańskim. Cieszył się z tego, że dzieci ukraińskie uważają Jelenią Górę za jedno z najpiękniejszych miast w Europie.

Zarówno goście jak i gospodarz spotkania podkreślali szczególna rolę, jaką w rozwijaniu tych kontaktów ma druh Antoni Padewski, dzięki którego zaangażowaniu i determinacji powstała Rada Przyjaciół Harcerstwa i Dom Harcerza. Sam nestor skautingu też mocno starał się, aby młodzież polonijna zza wschodniej granicy miała miejsce do którego mogłaby przebywać.

Dzieci ukraińskie wraz z dziećmi z Jeleniej Góry zaśpiewały wspólnie kilka piosenek. Były wspólne zdjęcia i deklaracje o kolejnych spotkaniach. Dzieci z Ukrainy dadzą koncert w Michałowicach 18 lipca (niedziela) o godzinie 11. Ci którzy ich jeszcze nie widzieli na estradzie, będą mogli to wtedy uczynić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group