Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2155
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzi artyści i ich mistrzowie

Poniedziałek, 20 października 2008, 17:57
Aktualizacja: 17:58
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Młodzi artyści i ich mistrzowie
Fot. TEJO
Kilkunastu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Moniuszki zaprezentowało dziś swoje umiejętności na koncercie w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach.

Młodzi muzycy grali solo lub z towarzyszeniem mistrzów akompaniatorów: Krzysztofa Gotartowskiego i Artura Rulewskiego – Chcemy też w ten sposób uczcić niedawny Dzień Nauczyciela – powiedziała Małgorzata Nauka ze Sceny Animacji Teatru Jeleniogórskiego im. Norwida.

PSM i TJ organizują już takie koncerty od dziewięciu lat. Ich cel to – poza prezentacją osiągnięć uczniów – także oswojenie adeptów sztuk muzycznych ze sceną, światłami i publicznością. Niektórzy już niebawem wyjadą na różne konkursy, gdzie taki trening bardzo im się przyda.

Tymczasem cieplicka Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Janiny Garści w tym tygodniu organizuje IV Transgraniczny Przegląd Muzyki Popularnej i Rozrywkowej. Przesłuchania zaplanowano na 24 i 25 października w godz. 10:00 - 14:00 w auli Pałacu Schaffgotschów. W sobotę, o godz. 17 będzie można posłuchać koncertu laureatów przeglądu w 140 rocznicę urodzin Scotta Joplina, autora popularnych ragtimów.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group