Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5618
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młode talenty w filharmonii

Czwartek, 14 maja 2015, 7:53
Aktualizacja: 7:56
Autor: Manu
Jelenia Góra: Młode talenty w filharmonii
Fot. Organizator
Jutro (15.05, w piątek) o godz. 19.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej będzie miał miejsce koncert z cyklu “Maj z operą” zatytułowany “Młode talenty” pod dyrekcją Pawła Pietruszewskiego, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Solistami będą: Anna Wilczyńska – kontralt, Tomasz Tracz – tenor, Wojciech Basiakowski – kontratenor oraz Volodymyr Andrushchak – baryton. Cena biletu: 30 zł lub 20 zł (w zależności od sektora).

W programie koncertu: Christoph Willibald Gluck – Uwertura do opery “Alcesta”, Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery “Uprowadzenie z seraju”, Carl Maria von Weber – Uwertura do opery “Wolny strzelec”, Giuseppe Verdi – Uwertura do opery “Nieszpory sycylijskie”, Przemysław Zych–Poiesis – opera kameralna w jednym akcie na solistów i zespół kameralny (utwór powstały w ramach programu MKiDN “Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca)

Koncert współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca “Dyrygent – rezydent”, zainicjowany przez Instytut Muzyki i Tańca program “Dyrygent – rezydent”, ma na celu prezentację i promocję młodych polskich dyrygentów oraz umożliwienie im debiutu i nabywania praktyki wykonawczej w kontakcie z zawodowym zespołem orkiestrowym. Dyrygentem – rezydentem Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze w sezonie 2014/2015 jest Paweł Pietruszewski. Dofinansowano z Budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group