Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2257
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mistrzyni martwej natury

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 19 marca 2008, 19:19
Aktualizacja: 19:20
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Fascynację szczegółem zatrzymaną w kadrze perfekcyjnie skomponowanych fotografii można oglądać w Galerii „Korytarz” Jeleniogórskiego Centrum Kultury. W środę do odwiedzania wystawy zachęcała autorka, Katarzyna Karczmarz oraz jej „profesor” – Wojciech Zawadzki.

Pod kierunkiem pana Wojciecha artystka obroniła dyplom w Wyższym Studium Fotografii w Jeleniej Górze. – Fotografuję nie tylko martwą naturę, lecz także portrety. Nie robię dużo zdjęć. Obraz najpierw powstaje w mojej głowie, a potem na fotografii – powiedziała Jelonce Katarzyna Karczmarz. Na co dzień mieszka i pracuje w Jeleniej Górze. Studiuje także psychologię we Wrocławiu.

Wojciech Zawadzki, otwierając wystawę, przyznał, że złamał swoją zasadę, bo eksponowane zdjęcia wykonano techniką cyfrową. A W. Zawadzki jest wrogiem nowości i pozostaje wierny fotografii czystej. Niemniej jednak powiększenia są perfekcyjne.

Z ciemnego tła wyłaniają się szczegóły, doskonale odwzorowane są szarości. Sfotografowane elementy „opowiadają” pewną historię, którą dopowiada sobie oglądający. Autorka sugeruje swoje przesłanie tytułem fotografii.
Warto obejrzeć. Wystawa w Galerii „Korytarz” przy ul. Bankowej będzie czynna do końca kwietnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~_rymcycymcy____ 19-03-2008 23:48
Myślałem, że wojna cyfrzaków z anlogami już minęła ;) Niestety ...ale "Nowe" będzie zajmowało nowe przestrzenie, czy to się komuś podoba, czy nie. ;)
piipi 20-03-2008 0:34
...dla mnie fotografia czarno - biala to GRA..gdzie glownym aktorem "spektaklu"...staje sie SWIATLO....a swiatlo daje CIENIE..a cienie PRAWDE ukaza. ~Ciesze sie ...na to spotkanie w Galerii.
~kupajeza 20-03-2008 0:46
Co za emocjonujący tytuł :]
~zuza 24-03-2008 14:42
Intrygujące jest to, kiedy Kasia obroniła swój "dyplom" w Wyższym Studium Fotografii w Jeleniej Górze, skoro po pierwszym roku zrezygnowała z nauki?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group