Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5930
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Mistrzowski wybór

Piątek, 19 maja 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Gimnazjaliści z trzecich klas mają czas do 26 maja, aby wybrać szkoły licalne. Pomaga im w tym Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Uczniowie piechowickiego Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych twierdzą, że ich szkoła jest najlepsza w regionie, bo proponuje mnóstwo dodatkowych zajęć.
Wychowankowie ogólniaków w Szklarskiej Porębie i Kowarach także przekonują gimnazjalistów do wyboru tamtejszych szkół. Czasu na decyzje zostało niewiele.
W ZSTiL gimnazjaliści mogą wybrać naukę przygotowującą do zawodów: kucharz, piekarz, elektryk czy elektronik. Są także kierunki ogólnokształcące z rozszerzonym programem wychowania fizycznego.
– Oprócz lekcji w klasie sportowej, gram w szkolnej kapeli – chwali się Kamil Szyller z II klasy liceum.
Uczniowie jeżdżą na basen do miejscowego hotelu, chętnie też przychodzą do klubu filmowego, który od niedawna działa w szkole. Tylko trzy osoby z drugiej klasy są miejscowe, pozostali szukali klasy sportowej i właśnie tę szkołę wybrali. Dziewczęta grają w piłkę ręczną, a chłopcy w nożną.
– Możemy pochwalić się, że zdobyliśmy mistrzostwo powiatu, a nasze dziewczyny wywalczyły czwarte miejsce w Polsce w piłce ręcznej – mówi Zbyszek Wieczorkiewicz.
Większość uczniów mieszka w internacie. Na zajęcia pozaszkolne mają niewiele czasu. – Niekiedy wychodzimy gdzieś całą klasą – dodaje Aleksandra Lis.

Zespół Szkół Ogólnokształcących Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie proponuje absolwentom gimnazjum naukę na trzech kierunkach: humanistycznym, matematyczno-informatycznym oraz mistrzostwa sportowego.
– Co roku dostosowujemy przedmioty do aktualnych kierunków studiów, aby uczniowie otrzymali jak najlepsze przygotowanie do dalszej edukacji – mówi Beata Szehidewicz, dyrektor szkoły.
Aby dostać się na dwa pierwsze kierunki, wystarczy złożyć podanie. Żeby dostać się na profil mistrzostwa sportowego, trzeba mieć potwierdzony start w zawodach biathlonowych, dobry stan zdrowia oraz zaliczyć test sportowy.
– Mam zamiar zostać nauczycielem wychowania fizycznego, dlatego się tu uczę – mówi Krzysztof, uczeń tej szkoły.

Kowarskie Liceum Ogólnokształcące proponuje naukę głównie gimnazjalistom, którzy uczą się w budynku LO. Klasy nie są profilowane, mają jednak pewne nastawienie: jedna humanistyczne, a druga ekologiczno-turystyczne.
– Nie przyciągniemy uczniów ze szkół jeleniogórskich, ale mamy bogatą ofertę dla dzieci z Kowar i okolic – mówi zastępca dyrektora Ryszard Nowosielski.
– Zamierzam chodzić do liceum w Kowarach, ponieważ chcę mieć czas wolny po szkole, a nie marnować go na dojazdy do Jeleniej Góry – mówi Mateusz, gimnazjalista z Kowar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group