Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6229
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Misja specjalna: wymiana witryn

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 30 listopada 2008, 9:24
Aktualizacja: 14:08
Autor: Angela
Fot. Angela
Po naszej interwencji udało się zmotywować Zakład Gospodarki Lokalowej „Północ” do wymiany powybijanych szyb wystawowych Domu Handlowym przy ulicy Długiej. Popękane witryny przez rok odstraszały klientów sklepu, jak również kłuły w oczy przechodniów i turystów.

Nowe, szklane witryny wystawowe zamontowano w miniony piątek. Administrator budynku i ZGL miały kłopot ze znalezieniem wykonawcy, który podjąłby się niełatwego zadania. Każda z witryn jest bowiem bardzo duża i niezwykle ciężka. Poprzedni wykonawca wycofał się ze zlecenia tuż przed jego wykonania.

– Baliśmy się, żeby nie pękły one przy wymianie, a do ich zamontowania potrzebny był specjalistyczny sprzęt – mówi Norbert Gawlik, administrator budynku Domu Handlowego.
Gdyby któraś z szyb uległaby uszkodzeniu, miasto poniosłoby bowiem niemały koszt. Jedna kosztowała około 10 tysięcy złotych brutto.

Szyby mają być teraz ubezpieczone, Zapobiegnie to sytuacjom, kiedy na wymianę z powodu braku pieniędzy, trzeba było czekać cały rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~gregor 30-11-2008 11:48
"takim sytuacją" ????? o rany, automatyczny słownik nie zajarzył się czerwienią ??
~Tropiciel 30-11-2008 13:09
A skąd wzieto pieniadze na te szyby ? Przeciez sprawców chuliganow nie zatrzymano i nie wykryto do dnia naprawy- pomimo , iz są do tego powolene liczne i drogie w utrzymaniu formacje mundurowe jak straz miejska , policja , prokuratura oraz wydane pieniadze na jakies monitoringi - i jak sie okazuje to ta cala organizacja funta klakow nie jest warta , bo chuligaństwo dziala nawet nie ucieka z miejsca rozróby - a za szkody przez nich wyrządzone maja placic ludzie pracy - a dlaczego nie obciążono kosztami szyb np. straznikow i policjantow ktorym podlega ten rewir do pilnowania - w wojsku jak pilnujacemu wartownikowi coś zginie lub sie uszkodzi na posterunku czy pilnowanym terenie to jest obciążany kosztami.Dlaczego nie praktykuje sie to w naszych sluzbach mundurowych odpowiedzialnych za lad i porządek. Może wowczas aktywniej by lapali sprawcow i sciądali by z nich grzywny i kwoty na pokrycie szkod.
~gren 30-11-2008 15:29
A to administratorem nie jest pan ZAWLIK? Syn bylego radnego Zawlika? Bo nazwisko Gawlik pojawia sie w kontekscie tego obiektu po raz pierwszy...
~do Tropiciel 30-11-2008 18:37
a dlaczego za takie szkody nie obciąża się firmy ochroniarskiej? przecież im się płaci i to za pilnowanie konkretnych sklepów i szyb.
~zdziwiony 30-11-2008 18:58
to z moich podatków pokrywane są zakupy szyb do domu handlowego?? To właściciele stoiski nie płacą czynszów z których należy opłacić remony planowane czy nagłe takich obiektów??Jak ZGL gospodaruje tymi powierzchniami handlowymi??
~montazysta 30-11-2008 20:34
Jak nie ma w Jelonceszklarza to się ogłasza przetarg a nie bierze najdroższą ofertę w miescie. Na moje oko szyba ma wymiar 2 na 2.5 metra razem z 5 m kwadrtowych jest to szyba jak mniemam zespolona antywłamaniowa. Takie kosztują max 500 zł za metr(http://www.szklarzruda.pl/strona.php?mi=200〈=) czyli 2500 zł. Szklarza taka szyba kosztuje (materiały) 1000zł. Robią ja godzinę. Wymiana takiej szyby to 2-3 godziny max. Montazysta zarabia 10 zł na godzine.Jest ich trzech. Zysk na 1szybie 8500 klocka. A gdyby ogłośili przetarg to za cztery klocki od szyby z pocałowaniem reki by im to zrobilii.
~Iwa 30-11-2008 21:14
Jednak jedna szyba jest już pęknięta.
~Kulka 30-11-2008 22:44
Wlaśnie - nie rozumiem - dlaczego za szyby nie placa dobrze zarabiające firmy ochroniarskie , policja , czy straz miejska ? gdyż nie zlapano sprawcow z ich niedopatrzenia czy lenistwa w pracy . Wynika z tego pytanie - w jakim celu oni dzialaja i na co sa potrzebni ? skoro i tak za szkody wyrządzone przez wystepy chuliganow sumiennie ma pokryć placacy podatk czy inny uczciwie placacy czynsze wyrobnik miasta !
~Sabath 30-11-2008 23:13
szyby kuloodporne dobrze wstawiać
~dady 1-12-2008 9:57
A może jednak zmniejszyć szyby. Zrobić okna podzielone. Pewnie konserwator nie byłby zachwycony, ale okna tańsze i łatwiejsze do wstawienia. Mniejsze trudniej też się tłuką. Klienci i tak towar oglądną jeśli będą chcieli.
~... 1-12-2008 11:42
Tomaszek w pracy-rano w dodatku-jednym słowem Cud na Bobrem. Co do kosztorysu szyb-z tego co widzę są to szyby min. bezpieczne jak nie P4 Zespolone (termoizolacyjne) jedna tafla kosztuje 3500PLN-i ma wymiar 2,5m na 3,5m -tutaj z tej tafli nie wiele ucięto-w dodatku to szyba zespolona-więc razy dwa trzeba mnożyć-więc cena jest w miarę realna-to kosztuje-nawet nie wiecie ile się trzeba nadźwigać,żeby taką szybę dociąć/zespolić/ wrzucić na auto i zamontować-a za 4 000PLN żaden szklarz się nie podejmie-ponieważ jak mu pęknie podczas robienia-to będzie musiał dopłacić...nikt nie odda tyle szkła-które trzeba sprowadzać-z 500pln zyskiem-jak w tydzień to sprzeda w mniejszych kawałkach prawda? Pozdrowienia dla HTI Szkło-przesyła konkurencja-chłopaki nie boją się żadnego zlecenia-nie pękają...-a poza tym nikt inny nie robi termoizoli w promieniu kilkuset kilometrów...za dużo maszyn trzeba kupić i pracowników zatrudnić-a po co jak można sobie oprawiać obrazki i docinać lusterka...
~Love 2-12-2008 17:18
Gren jak nasz problem to napisz do "Przyjaciolki"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group