Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5921
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mirowska i Perek swingowo

Poniedziałek, 16 lipca 2018, 7:12
Aktualizacja: Wtorek, 17 lipca 2018, 6:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mirowska i Perek swingowo
Fot. Przemek Kaczałko
"Polskie swingowanie" to kolejna propozycja, jaką Zdrojowy Teatr Animacji zapewnił kuracjuszom, mieszkańcom i turystom przebywającym w Cieplicach podczas wakacji. Na scenie Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym wystąpiła Katarzyna Mirowska, której towarzyszył Łukasz Perek.

Kasia Mirowska to nie tylko wokalistka, ale też autorka piosenek i skrzypaczka. Artystka związana z Wrocławiem przez lata współpracowała z funkowym zespołem The Crackers Band oraz z kwartetem wokalnym The Sound Office. Jest laureatką drugiej edycji Idola, zdobyła pierwszą nagrodę na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2005) oraz znalazła się w gronie 10 Debiutantów podczas 45. KFPP w Opolu (2008), gdzie wykonała kobiecą wersję piosenki Zbigniewa Wodeckiego do słów Wojciecha Młynarskiego pt. „Lubię wracać tam gdzie byłam”.

Z kolei Łukasz Perek to absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, który znany jest m.in. ze współpracy z aktorem i wokalistą Mariuszem Kiljanem, z muzykami jazzowymi tj. Tomaszem Pruchnickim czy Sławomirem Dudarem. Od 2002 roku jest członkiem kwartetu Kasi Stankowskiej, z którą dziesięć lat później nagrał płytę z utworami Władysława Szpilmana. Był też kierownikiem muzycznym Festiwalu Piosenki Francuskiej „Champions a Wrocław”.

W następny weekend kolejna dawka pozytywnych wrażeń w Parku Zdrojowym. W sobotę (21.07) instruktor zumby Michał Sikorski zaprasza wszystkich chętnych na taneczny fitness, a w niedzielę (22.07), w ramach polsko-czeskiego pojedynku muzycznego, odbędzie się koncert muzyki folkowej "Marta a Rasputin" (akordeon, skrzypce, kontrabas, ukulele, śpiew). Początek obu wydarzeń o godz. 16:00, wstęp bezpłatny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group