Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7286
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ministerialne wsparcie kandydata K. Mroza

Wtorek, 30 października 2018, 12:23
Aktualizacja: Środa, 31 października 2018, 6:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ministerialne wsparcie kandydata K. Mroza
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (30.10) w Jeleniej Górze gości minister pracy, polityki społecznej i rodziny Elżbieta Rafalska, która podczas spotkania z dziennikarzami podkreśliła, że wspiera Krzysztofa Mroza w wyścigu o fotel prezydenta miasta. Politycy PiS zwrócili uwagę na bogaty program socjalny obecnego rządu i pomysły kandydata w tej sferze dla Jeleniej Góry.

Na wstępie Krzysztof Mróz wyjaśnił, dlaczego jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości.

- PiS łączy dwie istotne cechy. Konserwatyzm światopoglądowy - jako dla osoby wierzącej te kwestie są dla mnie bardzo ważne. Z drugiej strony zarzuca nam się lewicowość, socjalizm w gospodarce. Mimo że jestem z wykształcenia magistrem ekonomii, w gospodarce mam serce po lewej stronie i nie zgadzam się ze skrajnym liberalizmem w gospodarce - mówił senator PiS, tłumacząc elementy socjalne w swoim programie dla Jeleniej Góry.

W swoim wystąpieniu K. Mróz zadeklarował, że każde dziecko w Jeleniej Górze będzie miało miejsce w publicznym przedszkolu, a także odniósł się do kwestii Miejskiej Karty Seniora, którą zaproponował w swoim programie.

- Jelenia Góra przystąpiła do ogólnopolskiej karty seniora i w naszym mieście posiadacze takiej karty mogą skorzystać jedynie z 7 punktów. Miasto nie oferuje niczego w ramach tej karty. Miejska Karta Seniora to mają być konkretne rzeczy: bezpłatne wejście do teatru, na basen, do muzeum i na różnego rodzaju imprezy kulturalne i sportowe, które organizują miejskie jednostki - zapewnia K. Mróz.

Senator zwrócił również uwagę, że budżet Jeleniej Góry jest wyższy o ok. 30 milionów złotych, dzięki programowi Rodzina 500 Plus. Kontynuując przekonuje, że konieczna jest budowa Domu Seniora, przy współudziale rządu. Senator zaznacza, że wiele samorządów rządzonych przez "totalną opozycję" nie chce korzystać z programów rządowych, a przez to tracą mieszkańcy.

- Obojętnie kto będzie rządził Jelenią Góra, powinien z tych pieniędzy korzystać, a nie obrażać się, że rząd jest PiS-owski. Wolałbym, żeby prezydent Jeleniej Góry nie chodził na marsze KOD-u, nie wykrzykiwał "Konstytucja", tylko pisał wnioski, bo możemy wyremontować ulicę Drzymały czy ulice w Sobieszowie, bo to są konkrety - dodał kandydat PiS.

Minister Rafalska zapewniała, że nie ma rozwoju miasta bez rozwoju usług społecznych.

- Usługi społeczne w programie Krzysztofa Mroza mnie niezwykle ujęły - podkreśliła Elżbieta Rafalska, która przypomina, że nakłady na politykę rodzinną w czasie rządów PiS wzrosły o 75 proc. do 3,1 proc. PKB. - Jelenia Góra odczuła jeszcze inaczej dobrodziejstwo naszych programów. Polskie rodziny mogły w końcu przyjechać tu na wakacje, wydawać pieniądze, których wcześniej nie było - kontynuowała minister.

W kwestii polityki senioralnej również jest wiele możliwości - m.in. dofinansowanie na rozwój infrastruktury do stworzenia Domu Seniora oraz dotację na każdego uczestnika. Mowa była też o programie 75 Plus dla osób samotnych powyżej 75. roku życia oraz o budowie żłobków i innych rządowych programach.

- Znam senatora Krzysztofa Mroza - ma wysokie kompetencje, znakomite przygotowanie, ale też wyczulone oko na problemy społeczne, wrażliwość i rozumienie, że dzisiaj sama infrastruktura, drogi, mury - nie rozwiązują problemów, a oczekiwania mieszkańców są większe, więc polityka musi być kompleksowa - dodała E. Rafalska.

Krzysztof Mróz zapowiedział jednocześnie, że zaprasza dzisiaj (30.10) do Książnicy Karkonoskiej na godz. 18:00 na debatę, nawet jeśli faktycznie kontrkandydat na niej się nie pojawi.

Z kolei na środę zapowiadana jest wizyta wiceministra obrony narodowej.

Twoja reakcja na artykuł?

11
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
4
16%
Złości
9
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group