Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 9615
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mimo chłodu udana zabawa pod Chojnikiem

Poniedziałek, 22 czerwca 2009, 7:51
Aktualizacja: Wtorek, 23 czerwca 2009, 7:42
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Mimo chłodu udana zabawa pod Chojnikiem
Fot. rylit
Nie mają szczęścia do pogody organizatorzy Dni Sobieszowa. Rok temu straszyła burza, wczoraj – zniechęcająco działała niezbyt wysoka temperatura. Ale nie przeszkodziło to w przeprowadzeniu udanej zabawy, w trakcie której zaprezentowały się zespoły z MDK „Muflon”, swoje „pięć minut” miał Karkonoski Park Narodowy, który pokazał, że zależy mu nie tylko na chronieniu przyrody. Akord na finał zagrał Rafał Olbrychski.

Wczoraj jeszcze przed godziną piętnastą trwały ostatnie przygotowania do jej rozpoczęcia. Wszystko udało się zapiąć na ostatni guzik i punktualnie o tej godzinie oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marek Obrębalski zapraszając wszystkich przybyłych gości do wspólnej zabawy.

Po oficjalnym otwarciu mikrofon przejął Jacek Rogulski ,który poprowadził dalej festyn, rozpoczęty przez grupę wokalną „Minnie” działająca przy MDK „Muflon” a następnie wystąpił zespół ludowy z Piechowic „Szklarki”. Po tych dwóch artystycznych prezentacjach na scenę wkroczyło Stowarzyszenie Miłośników Sobieszowa którego przedstawiciele wręczyli nagrody i wyróżnienia w dorocznym konkursie na najpiękniejsze ogródki przydomowe.

Wręczono też honorowe tytuły Człowieka Roku Sobieszowa. Zaprezentowano też prestiżowe regionalne wyróżnienie „Dolnośląski Klucz Sukcesu” przyznany sobieszowskiemu klubowi MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe. Po tych oficjalnych wystąpieniach na scenę wkroczył kolejny zespół muzyczny z „Muflona” „Pim Semafor”.
Oprócz występów na scenie na boisku szkoły rolniczej można było się posilić, kupić pamiątki czy kolorowe gadżety dla dorosłych i dzieci, zapoznać się z działalnością sobieszowskich firm i stowarzyszeń.

Sporą część boiska zajęły atrakcje przygotowane przez Karkonoski Park Narodowy z okazji swojego 50-lecia.Można było wziąć udział w konkursie malarskim czy quizie dotyczącym znajomości przyrody i jej ochrony.Za zdobyte punkty w tym konkursie otrzymywano pamiątki przygotowane na ta okrągłą rocznicę.
Bardzo ciekawie zaprezentował się spektakl „Calineczka” przygotowany przez Krystynę Dmochowską, w którym wzięli udział pracownicy KPN wraz z rodzinami. Na matach przed sceną główną wystąpił iluzjonista oraz kilka razy pokaz tańca dały grupy taneczne prowadzone przez Agatę Szmigrodzką, których występy stały się już sztandarową prezentacją domu kultury z Sobieszowa.
Następnie zaprezentował poezję śpiewaną Piotr Płaza, po którego występie przedstawiciele KPN wręczyli nagrody i wyróżnienia przyznane w zorganizowanych przez park konkursach.

Podsumowaniem tego udanego festynu był występ zespołu „Kuśka Brothers”, który rozgrzał zziębniętą publiczność i na zakończenie imprezy - koncert gwiazdy wieczoru Rafała Olbrychskiego wraz z zespołem. Tegoroczna impreza nie mogłaby dojść do skutku bez pomocy urzędu miasta, szeregu instytucji kulturalnych i oświatowych, firm i osób prywatnych, za którą organizatorzy serdecznie dziękują i zapraszają już dziś na przyszłoroczne Dni Sobieszowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
867
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Wina na Placu Ratuszowym
 
Aktualności
Motyle w Sobieszowie
 
Aktualności
Przejazd ekspresówką jeszcze w wakacje
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group