Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5003
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Miłosz – Koncert polski” z udziałem Jana Nowickiego

Wiadomości: KARPACZ
Piątek, 12 listopada 2010, 8:55
Aktualizacja: 8:56
Autor: Petr
Fot. Petr
11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości w Gimnazjum im. Ratowników Górskich w Karpaczu odbył się „Miłosz – koncert polski” z udziałem Jana Nowickiego. Recytacji utworów wybitnego poety przez znakomitego aktora teatralnego i filmowego towarzyszyły dźwięki muzyki klasycznej.

Z uwagi na fakt, że w bieżącym roku przypadła dwusetna rocznica urodzin Fryderyka Chopina, fanom twórczości Czesława Miłosza zaserwowano podwójną dawkę emocji. Z jednej bowiem strony, utwory słynnego poety i prozaika, noblisty w dziedzinie literatury z 1980 r. wyrecytowała legenda polskiego teatru i kinematografii – Jan Nowicki, z drugiej – można ich było wysłuchać przy akompaniamencie muzycznym, co razem stworzyło wyjątkowy nastrój refleksji i poetyckiej zadumy.

Wierszom takim jak „Stworzenie świata”, „Dar”, Oda na 80. urodziny Jana Pawła II”, „Porcelana”, „W mojej Ojczyźnie” czy „Obłoki”, które doskonale zaprezentował Nowicki, towarzyszyły kompozycje Chopina, Aleksandra Tansmana, Karola Szymanowskiego oraz Jana Ignacego Paderewskiego. Utwory na fortepianie zagrała Zofia Łałak – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.

Wśród publiczności, która nie kryła swojego zadowolenia z koncertu, znaleźli się m.in. wiceburmistrz Karpacza Ryszard Rzepczyński, bajkopisarka Maria Nienartowicz oraz Ryszard Kiełek – Kawaler Orderu Uśmiechu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Widownia 12-11-2010 14:29
Następnym razem, prosimy panią dziennikarkę, żeby wyłączała dźwięk w aparacie. To bardzo zakłóca odbiór.
~Widz 12-11-2010 17:08
Jan Nowicki nie powalił na kolana, niestety...
~ 12-11-2010 17:54
Program był dobry, warto było przyjść i posłuchać. Piękny sposób na uczczenie 11-go listopada.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group