Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5647
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: „Miłosz – Koncert polski” z udziałem Jana Nowickiego

Piątek, 12 listopada 2010, 8:55
Aktualizacja: 8:56
Autor: Petr
KARPACZ: „Miłosz – Koncert polski” z udziałem Jana Nowickiego
Fot. Petr
11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości w Gimnazjum im. Ratowników Górskich w Karpaczu odbył się „Miłosz – koncert polski” z udziałem Jana Nowickiego. Recytacji utworów wybitnego poety przez znakomitego aktora teatralnego i filmowego towarzyszyły dźwięki muzyki klasycznej.

Z uwagi na fakt, że w bieżącym roku przypadła dwusetna rocznica urodzin Fryderyka Chopina, fanom twórczości Czesława Miłosza zaserwowano podwójną dawkę emocji. Z jednej bowiem strony, utwory słynnego poety i prozaika, noblisty w dziedzinie literatury z 1980 r. wyrecytowała legenda polskiego teatru i kinematografii – Jan Nowicki, z drugiej – można ich było wysłuchać przy akompaniamencie muzycznym, co razem stworzyło wyjątkowy nastrój refleksji i poetyckiej zadumy.

Wierszom takim jak „Stworzenie świata”, „Dar”, Oda na 80. urodziny Jana Pawła II”, „Porcelana”, „W mojej Ojczyźnie” czy „Obłoki”, które doskonale zaprezentował Nowicki, towarzyszyły kompozycje Chopina, Aleksandra Tansmana, Karola Szymanowskiego oraz Jana Ignacego Paderewskiego. Utwory na fortepianie zagrała Zofia Łałak – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.

Wśród publiczności, która nie kryła swojego zadowolenia z koncertu, znaleźli się m.in. wiceburmistrz Karpacza Ryszard Rzepczyński, bajkopisarka Maria Nienartowicz oraz Ryszard Kiełek – Kawaler Orderu Uśmiechu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group